Publications Office of the EU
PL-Puszczykowo: Ateriantarjoilupalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PL-Puszczykowo: Ateriantarjoilupalvelut

  • Julkaistu
    28/08/2012
  • Määräaika
    03/10/2012
  • Sopimus tehty
    23/10/2012
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
NZOZ Szpital w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego Sp. z o.o.
Suorituspaikka
NUTS code: Ei saatavilla
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
55320000 Ateriantarjoilupalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,948,400.00 PLN
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,713,200.00 PLN
Tarjouspyynnön viitenumero
Szp.12/13/12
Kuvaus

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe przygotowanie całodziennego wyżywienia i jego dystrybucja na poszczególne oddziały z podawaniem posiłku do łóżka pacjenta wg zapotrzebowanych diet o odpowiedniej jakości i kaloryczności.
Realizacja przedmiotu zamówienia następuje przy wykorzystaniu kuchni będącej w dyspozycji wykonawcy odpowiadającej normom sanitarno-higienicznych a następnie dostarczanie posiłków do pomieszczeń dystrybutorni udostępnionych przez Zamawiającego na podstawie odrębnej umowy najmu – załącznik nr 5 i dalej do łóżka pacjenta.
Dane ogólne o Zamawiającym:
— Liczba oddziałów – 13,
— Przewidywana liczba osobodni żywienia w skali 36 miesięcy – 226 800, w tym,
— Przewidywana liczba osobodni w skali jednego miesiąca wynosi – 6 300,
— W przypadku przygotowywania porcji dla dzieci może ona stanowić, jeśli tak będzie zaznaczone w relewie, połowę normalnej porcji w cenie ½ wartości normalnego posiłku.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Tarkista linkitetyt asiakirjat saadaksesi lisätietoja
Suorituspaikka
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
2,948,400.00 PLN
Sopimuksen lopullinen arvo
2,713,200.00 PLN
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: PPHU Eksport-Import "Martina" Mirosław Walczak
Postiosoite: ul. Mickiewicza 37
Paikkakunta: Żnin
Postinumero: 88-400
Maa: POL
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.