Publications Office of the EU
BG-Sofia: Junan ja raitiovaunun veturit ja muu liikkuva kalusto sekä niiden osat - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

BG-Sofia: Junan ja raitiovaunun veturit ja muu liikkuva kalusto sekä niiden osat

  • Julkaistu
    07/09/2012
  • Määräaika
    19/11/2012
  • Sopimus tehty
    15/12/2012
  • Tänään
    03/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Ei saatavilla
Suorituspaikka
NUTS code: BG411 София (столица)
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
34600000 Junan ja raitiovaunun veturit ja muu liikkuva kalusto sekä niiden osat
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
80,091,240.00 BGN
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

Доставка на десет броя метровлакове с дължина на влака 81±3м за нуждите на „Метрополитен" ЕАД, заедно с включената съответна окомплектовка към тях, в съответствие с техническите изисквания на Възложителя, подробно описани в документацията.
Доставката на метровлаковете, предмет на обществената поръчка, включва доставка на десет броя метровлакове в съответствие с техническите изисквания на Възложителя, доставка на резервни части за метровлаковете, доставка на бързоизносващи се резервни части (ЗИП), уточнени в Техническите условия на Възложителя, както и възли и агрегати, които са от съществено значение за бърз и качествен ремонт, доставка на стендове и компютърни програми за проверка, диагностика и настройка на специфичните възли и агрегати, извършване на приемно- предавателни изпитания, както и типови изпитания на доставените метровлакове, извършване обучение на персонала на „Метрополитен” ЕАД (машинисти и ремонтни работници), предоставяне на пълна техническа документация както за експлоатация, така и за ремонт и поддръжка на доставените метровлакове, гаранционна поддръжка на доставените метровлакове.
Един метровлак се състои от 4 броя вагони или 3 броя съчленени вагони. От двете страни на влака (челните вагони) да имат кабина за управление. Междинните вагони са без кабина за управление и се управляват по система много единици.
Доставката трябва да бъде в съответствие с Техническите изисквания на Възложителя, описани в документацията за участие.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Tarkista linkitetyt asiakirjat saadaksesi lisätietoja
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
80,091,240.00 BGN
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: ОАО „МЕТРОВАГОНМАШ" , ЕИК 1025003520310, ИНН 5029006702
Postiosoite: ул. "Колонцов" д. 4
Paikkakunta: Митищи, Московска област
Postinumero: 141009
Maa: RUS
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.