Publications Office of the EU
Saksa-Frankfurt am Main: Matalalattialinja-autot - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Saksa-Frankfurt am Main: Matalalattialinja-autot

  • Julkaistu
    09/10/2018
  • Määräaika
    09/11/2018
  • Sopimus tehty
    26/02/2019
  • Tänään
    04/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
In-der-City-Bus GmbH
Suorituspaikka
NUTS code: DE712 Frankfurt am Main, Kreisfreie Stadt
Ostajan sijainti
NUTS code: DE712 Frankfurt am Main, Kreisfreie Stadt
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
34121400 Matalalattialinja-autot
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
ICB 05/18
Kuvaus

17:n matalalattiaisen nivellinja-auton ja kahden matalalattiaisen nivellinja-auton (17+ 2) valmistus ja toimitus, joilla on muun muassa seuraavat perusominaisuudet:
Ajoneuvon pituus on noin 18 m,
— Moottorin pakokaasunormi vähintään 6 euroa,
— Automaattivaihteisto,
— 3 ovea,
— Videovalvonta,
Kuljettajan ja matkustamon ilmastointijärjestelmä,
— Matkustajatiedot.
Linja-autojen rakentaminen perustuu VDV-asiakirjaan 230 (”Puitesuositus kaupunkien matalalattiabusseille”).
Suomi

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: In-der-City-Bus GmbH
Postiosoite: Am Römerhof 27
Paikkakunta: Frankfurt am Main
NUTS-koodi: DE712
Postinumero: 60486
Maa: DEU
Yhteyshenkilö: Einkauf und Materialwirtschaft
Pääosoite: www.icb-ffm.de
Sähköisesti:
http://www.subreport-elvis.de/e45186214
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Evobus GmbH
Postiosoite: Hanns-Martin-Schleyer-Str. 21-57
Paikkakunta: Mannheim
Postinumero: 68305
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.