Publications Office of the EU
Saksa-Göppingen: Valupinnan tasoitustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Saksa-Göppingen: Valupinnan tasoitustyöt

  • Julkaistu
    24/09/2021
  • Määräaika
    22/10/2021
  • Tarjousten avaaminen
    22/10/2021
  • Sopimus tehty
    06/12/2021
  • Tänään
    04/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Alb Fils Kliniken GmbH
Suorituspaikka
NUTS code: DE114 Göppingen
Ostajan sijainti
NUTS code: DE114 Göppingen
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45262320 Valupinnan tasoitustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
78,849.20 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
ÄH_HSP_3101
Kuvaus

Der Neubau des Ärztehauses beinhaltet die Errichtung von 5 Vollgeschossen und einer Teilunterkellerung sowie die Errichtung einer Lüftungszentrale auf dem Dach. Der Neubau hat eine Grundfläche von 48,54 x 19,70 m und eine Attikahöhe von 19,68 m über OK Gelände. In 2 Stahlbetonkernen sind Aufzugsschächte herzustellen sowie Treppenläufe und Podeste, z. T. in Fertigteilbauweise einzubringen. Hier erfolgt die vertikale Erschließung des Gebäudes. Neben den Arztpraxen auf den einzelnen Geschossen ist in der obersten Ebene ein ambulantes OP-Zentrum geplant. Das Ärztehaus ergänzt das Angebot des Klinikneubaus am Eichert für die Alb Fils Kliniken.
Es sind Zementestricharbeiten auf Trittschalldämmschicht in den Vollgeschossen inkl. Untergeschoss sowie bei den Treppenpodesten auszuführen. In der Lüftungs-zentrale auf der letzten Betondecke ist ebenfalls ein Zementestrich einzubringen.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://plattform.aumass.de/Veroeffentlichung/av153182-eu
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
22/10/2021 09:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
78,849.20 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Gitman Bau GmbH
Postiosoite: Burg 15
Paikkakunta: Teutschenthal
Postinumero:
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.