Publications Office of the EU
Ranska-Le Puy-en-Velay: Kallioiden suojarakenteiden rakennustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ranska-Le Puy-en-Velay: Kallioiden suojarakenteiden rakennustyöt

  • Julkaistu
    12/07/2017
  • Määräaika
    11/08/2017
  • Tarjousten avaaminen
    28/08/2017
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Toimitusaika päättynyt
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
Yes
Ostaja
Département de la Haute-Loire
Suorituspaikka
NUTS code: Ei saatavilla
Ostajan sijainti
NUTS code: FRK13 Haute-Loire
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45243100 Kallioiden suojarakenteiden rakennustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
1,140,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
17CONF0
Kuvaus

Le présent accord-cadre concerne la réalisation de travaux de confortement et de protection des talus et versants rocheux sur l'ensemble du département de la Haute-Loire. Il comprend entre autres la réalisation de purges, la pose de grillages, d'ancrages passifs, de filets de cable et d'écrans pare-blocs. Un CCTP, un bordereau des prix et un détail estimatif seront établis pour chaque nouvelle opération correspondant à un marché subséquent.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Departement de la Haute-Loire
Postiosoite: direction Ressources et Ingénierie Service Juridique et Achats 1 Place Monseigneur de Galard Cs20310
Paikkakunta: Le Puy-en-Velay Cedex
NUTS-koodi: FR723
Postinumero: 43009
Maa: FRA
Pääosoite: http://hauteloire.marcoweb.fr
Sähköisesti:
http://hauteloire.marcoweb.fr
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Puitesopimus seuraavien kanssa: several toimijat
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
28/08/2017 08:30
Suorituspaikka
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
1,140,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Ei saatavilla
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.