Publications Office of the EU
PAPER WASTE-, CARTON-, METAL-, PLASTIC- JA STICLA-JÄRJESTELMÄN SORTING-YHTEISTYÖN HALLINTA, joka on tehty erikseen BUCHAREST-JÄRJESTELMÄN SECTOR 4:N RAJOITTAMISESTA - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

PAPER WASTE-, CARTON-, METAL-, PLASTIC- JA STICLA-JÄRJESTELMÄN SORTING-YHTEISTYÖN HALLINTA, joka on tehty erikseen BUCHAREST-JÄRJESTELMÄN SECTOR 4:N RAJOITTAMISESTA

  • Julkaistu
    09/09/2024
  • Määräaika
    21/10/2024
  • Tarjousten avaaminen
    21/10/2024
  • Sopimus tehty
    16/12/2025
  • Tänään
    07/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
SECTOR 4 (PRIMARIA SECTORULUI 4 BUCURESTI)
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: RO321 Bucureşti
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
90500000 Jätteisiin liittyvät palvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
20,712,120.00 RON
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
19,044,380.00 RON
Tarjouspyynnön viitenumero
4316422/2024/19
Kuvaus

Bukarestin neljäs sektori on nopeutetussa kaupunki-, talous- ja sosiaalisen kehityksen prosessissa, ja väestönkasvu ja alueelliset rajoitukset edellyttävät räätälöityjä toimenpiteitä, joilla varmistetaan julkiset sanitaatiotarpeet normaalin elintason ylläpitämiseksi. Tämän asiakirjan säännöksissä tarkoitetulla käsitteellä ”palvelun hallinnoinnin delegoiva sopimus” tarkoitetaan laissa nro 98/2016 määriteltyä julkisia palveluhankintoja koskevaa sopimusta. Myöntämismenettely on avoin sähköinen tarjouskilpailu, ja se päättyy, kun tehdään sopimus, jolla sanitaatiopalvelun hallinnointi siirretään viideksi vuodeksi. Niiden päivien lukumäärä, joihin asti selvennyksiä voidaan pyytää ennen tarjousten jättämisen määräaikaa: 18 päivää. Tämän määräajan jälkeen pyydettyjä selvennyksiä ei enää oteta huomioon. Hankintaviranomainen vastaa selkeästi ja täydellisesti kaikkiin selvennys-/lisätietopyyntöihin tarjousten jättämiselle asetettua määräaikaa edeltävänä yhdentenätoista päivänä.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.e-licitatie.ro
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://www.e-licitatie.ro
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
21/10/2024 14:00
Myöntämisperuste
Nivelul de asigurare a protecției mediului „rata de valorificare”
Arvioitu arvo
20,712,120.00 RON
Sopimuksen lopullinen arvo
19,044,380.00 RON
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: SOLID WASTE OPERATION
Postiosoite:
Paikkakunta: Popesti-Leordeni
Postinumero: 077160
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.