Publications Office of the EU
Kreeka-Nea Moydania: Teeehitustööd - ELi hanked
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Kreeka-Nea Moydania: Teeehitustööd

  • Avaldatud
    15/11/2017
  • Tähtpäev
    15/12/2017
  • Pakkumuste avamine
    20/12/2017
  • Leping sõlmitud
    17/07/2018
  • Täna
    02/09/2026
Olek
Leping sõlmitud
Lepingu liik
Works
Uuendatud
No
Hankija
Δήμος Νέας Προποντίδας
Lepingu täitmise asukoht
NUTS code: EL527 Χαλκιδική
Hankija asukoht
NUTS code: Ei ole kättesaadav
Ärivaldkond (peamine CPV)
45233120 Teeehitustööd
Lepingu hinnanguline kogumaksumus (ilma käibemaksuta)
9,274,193.55 EUR
Lepingu lõplik kogumaksumus (ilma käibemaksuta)
Ei ole kättesaadav
Pakkumuse viitenumber
Ei ole kättesaadav
Kirjeldus

Το υπό δημοπράτηση έργο, περιλαμβάνει βασικά τα εξής:
α) την ασφαλτόστρωση υφιστάμενων δημοτικών οδών, εντός των οικισμών, οι οποίες σύμφωνα με τις Οδηγίες Μελετών Οδικών Έργων - Λειτουργική Κατάταξη Οδικού Δικτύου (Ο.Μ.Ο.Ε. - Λ.Κ.Ο.Δ.) κατατάσσεται στην κατηγορία ΔV. Βασική αρχή του σχεδιασμού, αποτελεί η διατήρηση της υφιστάμενης γεωμετρίας της χάραξης, δηλαδή η όσο το δυνατόν τήρηση υφιστάμενων χαράξεων και δεσμεύσεων από ιδιοκτησίες, με στόχο τον περιορισμό του κόστους κατασκευής. Η χάραξη ακολουθεί —ανά περίπτωση— τις υφιστάμενες οδούς εντός των οικισμών, σε όλο το μήκος τους, τόσο οριζοντιογραφικά όσο και μηκοτομικά, προσαρμοζόμενη στο υφιστάμενο ανάγλυφο και βελτιώνοντάς το, όπου είναι δυνατόν, ώστε να βελτιωθούν οι συνθήκες κυκλοφορίας και να περιοριστούν οι απαιτήσεις χωματουργικών εργασιών. Η τυπική διατομή, η οποία εφαρμόζεται —ώστε να πληρούνται οι παραπάνω απαιτήσεις— προσομοιάζει τη διατομή ε2 των Ο.Μ.Ο.Ε.. Η ταχύτητα μελέτης είναι 50Km/h και το όριο ταχύτητας κυμαίνεται από 20Km/h έως 50Km/h, ανάλογα με τις τιμές που λαμβάνουν οι οριζοντιογραφικές και μηκοτομηκές καμπύλες της οδού. Καθώς, οι υπό μελέτη οδοί εντός των οικισμών, θα χρησιμοποιούνται κυρίως, για τη διέλευση οχημάτων, προτείνεται —εν γένει— η διατήρηση της σκάφης των υφιστάμενων οδών σε όλο το μήκος τους και κατόπιν, η έναρξη εργασιών φρεζαρίσματος και επίστρωσης των ασφαλτικών στρώσεων. Υλικά οδοστρωσίας θα τοποθετούνται ανά περίπτωση και μόνον τοπικά, σε θέσεις όπου αυτό κρίνεται απαραίτητο, για τη βελτίωση της φέρουσας ικανότητας της οδού. Οι ανάγκες υλικών οδοστρωσίας και ασφαλτικών, θα καλυφθούν από νόμιμα λατομεία. Το σύνολο των προτεινόμενων υλικών - εργασιών, θα καλύπτει πλήρως τις απαιτήσεις των Ελληνικών Τεχνικών Προδιαγραφών (Ε.ΤΕ.Π.), (ΦΕΚ Β’ 2221/30.7.2012)·
β) τη διαμόρφωση των οδών Θεσσαλονίκης και Παναγίας Κορυφινής, εντός του οικισμού των Ν. Μουδανιών, με την εκατέρωθεν κατασκευή πεζοδρομίων, την τοποθέτηση ιστών φωτισμού και την τοπική διαμόρφωση χώρων πρασίνου·
γ) τη διαμόρφωση 5 κοινόχρηστων χώρων (πλατείες), στον οικισμό των Ν. Μουδανιών (έναντι Ι.Ν Παναγίας Κορυφινής, περιοχή Κ.Τ.Ε.Λ., περιοχή νηπιαγωγείου Ελαιώνα (2 θέσεις), περιοχή μουσείου αλιευτικών σκαφών)·
δ) τη διαμόρφωση κεντρικών οδών, εντός των οικισμών της Δ.Ε Μουδανιών, με την κατασκευή πεζοδρομίων και την τοποθέτηση φωτιστικών ιστών·
ε) την κατασκευή έργων αποχέτευσης των ομβρίων υδάτων (τεχνικά, φρεάτια κ.λπ.), σε διάφορους οικισμούς της Δ.Ε Μουδανιών (Ν. Μουδανιά, Πορταριά, Διονυσίου, Φλογητά)·
στ) την αντικατάσταση υφιστάμενου ανεπαρκούς τμήματος δικτύου αποχέτευσης, στον οικισμό Ν. Μουδανιών.

Esitamismeetod
Pakkumised või osalemistaotlused tuleb esitada järgmisel aadressil:
Ametlik nimi: Δήμος Νέας Προποντίδας
Postiaadress: Μεγάλου Αλεξάνδρου 26
Linn: Νέα Μουδανιά
Sihtnumber: 632 00
Riik: GRC
Kontaktisik: Δήμος Νέας Προποντίδας
Pakkumusi saab esitada
Submission for all lots
Teave riigihankelepingu, raamlepingu või dünaamilise hankesüsteemi kohta
Teade on seotud riigihankelepinguga
Pakkumiste avamise tingimused (kuupäev)
20/12/2017 10:00
Lepingu täitmise asukoht
Lepingu sõlmimise meetod
Lowest price
Hinnanguline väärtus
9,274,193.55 EUR
Lepingu lõplik väärtus
Ei ole kättesaadav
Lepingu sõlmimine
Ametlik nimi: Κ/Ξ: Τεχνική Ανάπτυξη Α.Τ.Ε.Β.Ε. - Τάλως Α.Τ.Ε.
Postiaadress: Μπαστιά Κωστή 8
Linn: Κοζάνη
Sihtnumber: 501 32
Riik: GRC
Eelteave
Leping
Lepingu sõlmimine
Footnote - legal notice

Sellel lehel avaldatud sisu on mõeldud üksnes lisateenusena ja sellel puudub õiguslik mõju. Liidu institutsioonid ei vastuta selle sisu eest. Hanketeadete ametlikud versioonid avaldatakse Euroopa Liidu Teataja lisas ja on kättesaadavad TEDis. Need ametlikud tekstid on vahetult kättesaadavad käesolevale lehele lisatud linkide kaudu. Lisateabe saamiseks vt riigihangete puhul kohaldatavat selgitavat ja vastutust käsitlevat teatist.