-
Avaldatud30/11/2022
-
Tähtpäev10/01/2023
-
Pakkumuste avamine10/01/2023
-
Leping sõlmitud10/02/2023
-
Täna04/09/2026
Utiliidid
Soome-Turu: Kutserõivad, eritöörõivad ja manused
Tämä on jälki-ilmoitus. Turun kaupungin konsernihallinnon hankintapalvelut pyysi tarjouksia Turun kaupungille hankittavista henkilösuojaimista ajalle 1.2.2023 (tavoite) - 31.1.2025, jonka jälkeen sopimusta voidaan tilaajan päätöksellä jatkaa alkuperäisin ehdoin enintään kahdella (2) vuodella.
Hankinnan arvioitu kokonaisarvo on sitoumuksetta noin 100 000 - 400 000 euroa / vuosi. Ennen pandemiaa sopimuksen vuosiarvo on ollut noin 100 000 € vuodessa, mutta viimeisen kolmen vuoden ajalta keskiarvoinen vuosihinta on ollut noin 400 000 € (Tilaajista hyvinvointialueelle poistuvan hyvinvoinnin palvelukokonaisuuden osuus on poistettu lukemista, samoin kuin muutama iso suoraan covid-19-pandemiaan yhdistettävä tilaus). Tilaaja ei sitoudu tiettyyn hankintamäärään tai -arvoon.
Tarjouspyynnössä hankinnasta ilmoitettiin tehtävän puitesopimus yhden toimittajan kanssa.
https://tarjouspalvelu.fi/turku?id=418218&tpk=8b40ae41-587f-4740-925a-484b90ee68db
Sellel lehel avaldatud sisu on mõeldud üksnes lisateenusena ja sellel puudub õiguslik mõju. Liidu institutsioonid ei vastuta selle sisu eest. Hanketeadete ametlikud versioonid avaldatakse Euroopa Liidu Teataja lisas ja on kättesaadavad TEDis. Need ametlikud tekstid on vahetult kättesaadavad käesolevale lehele lisatud linkide kaudu. Lisateabe saamiseks vt riigihangete puhul kohaldatavat selgitavat ja vastutust käsitlevat teatist.