Publications Office of the EU
Grecia-Litochoro: Derivados del petróleo, combustibles, electricidad y otras fuentes de energía - Convocatorias de concursos de la UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Grecia-Litochoro: Derivados del petróleo, combustibles, electricidad y otras fuentes de energía

  • Publicado
    07/10/2017
  • Fecha límite
    06/11/2017
  • Concedido(s)
    13/02/2018
  • Hoy
    01/09/2026
Estado
Concedido(s)
Tipo de contrato
Supplies
Procedimiento renovado
No
Comprador
Δήμος Δίου-Ολύμπου
Lugar de ejecución
NUTS code: EL525 Πιερία
Dirección del comprador
NUTS code: No disponible
Sector comercial (CPV principal)
09000000 Derivados del petróleo, combustibles, electricidad y otras fuentes de energía
Valor total estimado del contrato (excluido el IVA)
806,524.00 EUR
Valor total final del contrato (excluido el IVA)
806,524.00 EUR
Para más información, consulte cada lote
Número de lotes
6
Número de referencia de la oferta
No disponible
Descripción

Ηλεκτρονικός ανοικτός διεθνής διαγωνισμός με σφραγισμένες προσφορές, για την «Προμήθεια υγρών καυσίμων» (πετρελαίου θέρμανσης, πετρελαίου κίνησης και βενζίνης αμόλυβδης), για τις ανάγκες του Δήμου Δίου - Ολύμπου και των Νομικών του Προσώπων, προϋπολογισμού €1.000.089,76 (με τον Φ.Π.Α.), για τα έτη 2018 και 2019 (€500.044,88 για το 2018 και €500.044,88 για το 2019). Κριτήριο κατακύρωσης για το πετρέλαιο θέρμανσης, πετρέλαιο κίνησης και της βενζίνης αμόλυβδης είναι το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης, στη μέση τιμή λιανικής πώλησης ανά τμήμα ξεχωριστά, όπως αυτές διαμορφώνονται από το Παρατηρητήριο τιμών υγρών καυσίμων του Υπουργείου Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας, για τον Νομό Πιερίας ή τον αρμόδιο φορέα, όπως ισχύει κάθε φορά, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
Είναι δυνατή η παράταση της σύμβασης, για διάστημα τεσσάρων (4) μηνών, υπό την προϋπόθεση της μη περαιτέρω οικονομικής επιβάρυνσης του αναθέτοντος φορέα και της μη υπέρβασης των προκηρυχθεισών και κατακυρωθεισών ποσοτήτων.
Κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να συμμετέχει στο διαγωνισμό υποβάλλοντας προσφορά για το σύνολο των προς προμήθεια ειδών κάθε ομάδας (τμήμα), είτε σε μία ή σε περισσότερες ομάδες (τμήματα), όπως αυτές ορίζονται στην 24/2017 μελέτη.
Τμήμα, φορέας, προϋπολογισμός έτους 2018, προϋπολογισμός έτους 2019, προϋπολογισμός ετών 2018 και 2019, ΦΠΑ 24 %, σύνολο.
Τμήμα 1: Πρωτοβάθμια Σχολική Επιτροπή Δήμου Δίου - Ολύμπου, €80.500,00 €80.500,00 €161.000,00 €38.640,00 €199.640,00.
Τμήμα 2: Δευτεροβάθμια Σχολική Επιτροπή Δήμου Δίου - Ολύμπου, €45.500,00 €45.500,00 €91.000,00 €21.840,00 €112.840,00.
Τμήμα 3: Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση Δήμου Δίου - Ολύμπου (ΔΗ.Κ.Ε.Δ.Ο.), €6.722,00 €6.722,00 €13.444,00 €3.226,56 €16.670,56.
Τμήμα 4: Δήμος Δίου - Ολύμπου πετρέλαιο θέρμανσης, €57.400,00 €57.400,00 €114.800,00 €27.552,00 €142.352,00.
Τμήμα 5: Δήμος Δίου - Ολύμπου πετρέλαιο κίνησης, €168.000,00 €168.000,00 €336.000,00 €80.640,00 €416.640,00.
Τμήμα 6: Δήμος Δίου - Ολύμπου βενζίνη αμόλυβδη, €45.140,00 €45.140,00 €90.280,00 €21.667,20 €111.947,20.
Γενικά σύνολα: €403.262,00 €403.262,00 €806.524,00 €193.565,76 €1.000.089,76.
Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία του Δήμου Δίου - Ολύμπου, οδός Αγίου Νικολάου 15 Λιτόχωρο, στα τηλέφωνα +30 2352350155 και +30 2352350148, Γραφείο προμηθειών, καθώς επίσης και στην ιστοσελίδα του Δήμου (www.dion-olympos.gr), όπου θα παρέχεται ελεύθερη, άμεση και πλήρης πρόσβαση στη Συγγραφή Υποχρεώσεων και τα λοιπά τεύχη του παρόντος διαγωνισμού.

Método de presentación
Las ofertas o solicitudes de participación deben enviarse a:
Denominación oficial: Εθνικό Σύστημα Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων (ΕΣΗΔΗΣ)
Dirección postal: ΚΑΝΙΓΚΟΣ 20
Población/ciudad: ΑΘΗΝΑ
Código postal: 10677
País: GRC
Pueden presentarse ofertas
Submission for one or more lots
Información sobre un contrato público, un acuerdo marco o un sistema dinámico de adquisición
El anuncio se refiere a un contrato público
Condiciones de apertura de ofertas (fecha)
No disponible
Lugar de ejecución
Información previa
Contrato
Adjudicación
Footnote - legal notice

El contenido de esta página constituye exclusivamente un servicio adicional, y no tiene efectos jurídicos. Las instituciones de la UE no asumen responsabilidad alguna por su contenido. Las versiones oficiales de los anuncios de licitación pertinentes son aquellas publicadas en el suplemento del Diario Oficial de la Unión Europea y disponibles en TED. Se puede acceder a esos textos oficiales directamente mediante los enlaces integrados en esta página. Para más información, véase la declaración relativa a la explicabilidad y la responsabilidad en materia de contratación pública.