Publications Office of the EU
PL-Żagań: Servicios de plantación y mantenimiento de zonas verdes - Convocatorias de concursos de la UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Esta página contiene contenido generado automáticamente para mejorar la capacidad de búsqueda y la accesibilidad.

- Indica los códigos CPV deducidos del texto del procedimiento

PL-Żagań: Servicios de plantación y mantenimiento de zonas verdes

  • Concedido(s)
    01/03/2012
  • Hoy
    02/09/2026
Estado
Concedido(s)
Tipo de contrato
Services
Procedimiento renovado
No
Comprador
No disponible
Lugar de ejecución
NUTS code: PL Polska
Dirección del comprador
NUTS code: No disponible
Sector comercial (CPV principal)
77310000 Servicios de plantación y mantenimiento de zonas verdes
Valor total estimado del contrato (excluido el IVA)
2,179,539.93
Valor total final del contrato (excluido el IVA)
No disponible
Número de referencia de la oferta
ZP.271.25.2011
Descripción

1. Bieżące utrzymanie i konserwacja terenów zieleni stanowiących własność Gminy Żagań o statusie miejskim, na okres 3 lat od daty zawarcia umowy. Zakres usługi przewidzianej do wykonania w szczególności obejmuje:
1) prześwietlanie i cięcie pielęgnacyjne drzew,
2) oczyszczanie drzew z odrostów,
3) wycinka suchych i chorych drzew i krzewów,
4) odmładzanie skupin krzewów,
5) usuwanie wiatrołomów,
6) zakup, ustawienie i dekoracja choinek w okresie świątecznym,
7) likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci na terenach zieleni miejskiej,
8) dokarmianie ptactwa wodnego w okresie zimowym,
9) grabienie liści,
10) odtwarzanie pasów zieleni,
11) odtwarzanie alejek parkowych i ścieżek na terenach parków miejskich i zieleńców,
12) nasadzenia w gazonach i rabatach (kwiatów, krzewów i drzew),
13) pielenie, nawożenie i podlewanie rabat i gazonów,
14) oczyszczanie, przekopanie i spulchnianie ziemi na rabatach z roślinami wieloletnimi i na gazonach,
15) zakup sadzonek drzew i krzewów oraz wykonywanie nasadzeń,
16) zakładanie nowych trawników oraz koszenie trawników,
17) nawożenie, usuwanie chwastów, przycinanie i kształtowanie żywopłotów,
18) zebranie i usunięcie: skoszonych traw, zebranych liści, ściętych żywopłotów, gałęzi i innych zanieczyszczeń z terenów zielonych,
19) konserwacja i uzupełnianie ławek parkowych i pojemników na odpady (koszy) zlokalizowanych na terenach zielonych,
20) zabezpieczenie roślin wieloletnich przed sezonem zimowym.
Powierzchnia terenów zieleni stanowiącej własność Gminy Żagań o statusie miejskim stanowi około 20 ha.
2. Ponadto Wykonawca jest zobowiązany do:
1) prowadzenia prac związanych z utrzymaniem i konserwacją zieleni zlokalizowanej:
a) na cmentarzach wojennych w Żaganiu tj.:
— ul. Kożuchowska - dwa cmentarze Armii Radzieckiej,
— ul. Lotników Alianckich -cmentarz żołnierzy rosyjskich,
— ul. Lotników Alianckich - cmentarz STALAG VIIIC,
— ul. Kożuchowska - kwatera żołnierzy niemieckich z 1 wojny światowej zlokalizowana na cmentarzu komunalnym.
Razem 5 obiektów o ogólnej powierzchni ok.3 ha,
b) w lesie komunalnym - o powierzchni ok 104,9 ha,
c) w pasie drogowym dróg gminnych w Żaganiu.
2) opracowywania propozycji miesięcznych zakresów robót, w terminie do 25 dnia miesiąca poprzedzającego dany miesiąc. Zamawiający każdorazowo przed rozpoczęciem nowego miesiąca, będzie zatwierdzał opracowany przez Wykonawcę zakres prac, obejmujący kolejność, zakres i wartość robót wraz z terminem ich wykonania (typowanie robót);
3) prowadzenia prac zgodnie ze sztuką ogrodniczą, obowiązującymi przepisami, polskimi normami, zasadami wiedzy technicznej, należytą starannością, przepisami BHP, dobrze jakościowo i estetycznie.
3. Dodatkowe informacje związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
1) zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy powinny obejmować również:
a) organizację, zagospodarowanie i utrzymanie zaplecza robót,
b) ponoszenie kosztów zakupu, załadunku, rozładunku i składowania materiałów niezbędnych do wykonania prac objętych zamówieniem,
c) zapewnienie sprzętu wraz z obsługą, materiałami pędnymi i eksploatacyjnymi, niezbędnego do bieżącego utrzymania i konserwacji zieleni.
2) prace będące przedmiotem niniejszego zamówienia będą wykonane na podstawie szczegółowej umowy,
3) wykonawca w oparciu o podane w ofercie składniki cenotwórcze opracuje kosztorys ofertowy zawierający ceny jednostkowe na wykonanie poszczególnych rodzajów robót (które stanowić będą załącznik do umowy);
4) do prowadzenia rozliczeń za wykonane roboty przyjmowane będą ceny jednostkowe ujęte w kosztorysie ofertowym, stanowiącym załącznik do oferty złożonej w zamówieniu publicznym. Rozliczenie za wykonanie potwierdzonego przez Zamawiającego zakresu robót następować będzie w okresach miesięcznych;
5) za roboty, na które uzgodniono ceny jednostkowe, wynagrodzenie stanowić będzie iloczyn ilości rzeczywiście wykonanych prac, potwierdzonych przez Zamawiającego i cen jednostkowych;
6) Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność za należyte wykonanie przedmiotu zamówienia, zgodnie z zakresem robót (czynności do wykonania), lokalizacją, a także terminem ich realizacji, określonymi w protokole typowania robót;
7) Wykonawca jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich pozycji ujętych w kosztorysie ofertowym za wyjątkiem pozycji: materiały. Sposób rozliczenia materiałów użytych do realizacji prac określa paragraf 4 ust. 11 projektu umowy;
Kosztorys ofertowy przedstawia średnioroczny jednostkowy zakres prac. Z uwagi na to iż okres realizacji usługi obejmuje trzy lata, Wykonawca uzyskaną kwotę w kosztorysie ofertowym mnoży razy 3.
8) Wykonawca winien posiadać dostęp do bazy magazynowej- do nieodpłatnego przechowywania ławek, koszy na śmieci, gazonów oraz drewna opałowego pozyskanego z wycinki drzew;
9) Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa o wykonanie przedmiotu zamówienia jest zobowiązany przed zawarciem umowy przedłożyć Zamawiającemu do wglądu stosowny dokument odnośnie sposobu gospodarowania zebranymi odpadami komunalnymi / np. umowa z operatorem prowadzącym działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych, bądź w zakresie gospodarowania odpadami, ewentualnie odpowiednie zezwolenie w zakresie gospodarki odpadami/.

Método de presentación
No disponible
Pueden presentarse ofertas
Not applicable
Información sobre un contrato público, un acuerdo marco o un sistema dinámico de adquisición
No disponible
Condiciones de apertura de ofertas (fecha)
No disponible
Lugar de ejecución
Código CPV

77310000 - Servicios de plantación y mantenimiento de zonas verdes

77200000 - Servicios forestales

77211000 - Servicios relacionados con la explotación forestal

77210000 - Servicios de explotación forestal

Método de adjudicación
Lowest price
Valor estimado
2,179,539.93
Valor final contratado
No disponible
Adjudicación del contrato
Denominación oficial: Zakład Konserwacji Terenów Zielonych Edward Rogoż
Dirección postal:
Población/ciudad: Żagań
Código postal: 68-100
País: POL
Información previa
Contrato
Adjudicación
Footnote - legal notice

El contenido de esta página constituye exclusivamente un servicio adicional, y no tiene efectos jurídicos. Las instituciones de la UE no asumen responsabilidad alguna por su contenido. Las versiones oficiales de los anuncios de licitación pertinentes son aquellas publicadas en el suplemento del Diario Oficial de la Unión Europea y disponibles en TED. Se puede acceder a esos textos oficiales directamente mediante los enlaces integrados en esta página. Para más información, véase la declaración relativa a la explicabilidad y la responsabilidad en materia de contratación pública.