Publications Office of the EU
na dostawę leków różnych dla SPZOZ w Sanoku - EU tenders
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

na dostawę leków różnych dla SPZOZ w Sanoku

  • Published
    17/05/2024
  • Deadline
    25/06/2024
  • Opening of tenders
    25/06/2024
  • Awarded
    15/07/2024
  • Today
    05/09/2026
Status
Awarded
Type of contract
Supplies
Subject for Renewal
No
Buyer
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W SANOKU
Place of performance
NUTS code: Multiple place of performance
Location of buyer
NUTS code: PL821 Krośnieński
Business sector (Main CPV)
33600000 Pharmaceutical products
Total estimated contract value (excluding VAT)
813,861.64 PLN
Total final contract value (excluding VAT)
187,333.04 PLN
Please consult each lot for details
Number of lots
7
Tender reference number
SPZOZ/PN/04/2024
Description

1. Przedmiotem zamówienia jest : dostawa o charakterze sukcesywnym produktów leczniczych różnych- leki różne z podziałem zamawianego asortymentu na poszczególne- pakiety. Zaoferowane produkty muszą być dopuszczone (aktualnie) do obrotu na terenie Polski. Termin ważności oferowanego przedmiotu zamówienia nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty dostawy. 2.Szczegółowy opis, zakres i wielkość przedmiotu zamówienia został zawarty w formularzu przedmiotu zamówienia, cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Wspólny słownik zamówień: CPV – 33.60.00.00-6 produkty farmaceutyczne Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w opakowaniach innych niż określone załączniku nr 2 do SWZ pod warunkiem odpowiedniego przeliczenia ilości. 4.Wykonawca musi zaoferować 60 dniowy termin płatności faktury VAT od daty prawidłowego jej wystawienia oraz okres niezmienności cen przez okres obowiązywania umowy. Warunki realizacji zamówienia zostały zawarte we wzorze umowy stanowiącym integralną część SWZ. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych tj. równoważnych farmaceutyczne i terapeutycznie. Podstawowe pojęcia i definicje dotyczące zagadnień biorównoważności leków; zmodyfikowano wg Kaliszana i Janickiego. Pojęcie Definicja Równoważność farmaceutyczna Równoważność farmaceutyczna określa sytuację, w której porównywane leki zawierają taką samą ilość środka leczniczego w takiej samej (lub zasadniczo podobnej - np. tabletki, kapsułki) postaci leku, odpowiadającej tym samym porównywalnym normom i które przeznaczone są do podawania taką sama drogą; równoważność farmaceutyczna nie warunkuje równoważności terapeutycznej, gdyż różnice w zakresie substancji uzupełniających i procesu produkcyjnego mogą powodować różnice w rozpuszczaniu oraz biodostepnosci, a w konsekwencji w działaniu środka farmaceutycznego. Równoważność terapeutyczna Dwa środki są równoważne terapeutycznie, jeżeli są równoważne farmaceutycznie i jeżeli po ich podaniu w takiej samej dawce ich efekty zarówno w zakresie skuteczności jak i bezpieczeństwa są takie, jak można było oczekiwać na podstawie odpowiednich badań. Zamawiający nie dopuszcza możliwości zamiany produktów leczniczych na równoważne suplementy diety. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ znaki towarowe, normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne. Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ.

Submission Method
Electronic via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-747e109e-12a4-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
Tenders may be submitted
Electronic submission: required
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-747e109e-12a4-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
Information about a public contract, a framework agreement or a dynamic purchasing system (DPS)
Not available
Conditions for opening tenders (date)
25/06/2024 11:00
Place of performance
Prior information
Contract
Award
Footnote - legal notice

This content published on this page is meant purely as an additional service and has no legal effect. The Union's institutions do not assume any liability for its contents. The official versions of the relevant tendering notices are those published in the Supplement of Official Journal of the European Union and available in TED. Those official texts are directly accessible through the links embedded in this page. For more information please see Public Procurement Explainability and Liability notice.