Publications Office of the EU
Poland-Warsaw: Tramway passenger coaches - EU tenders
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Poland-Warsaw: Tramway passenger coaches

  • Published
    05/06/2014
  • Deadline
    15/07/2014
  • Opening of tenders
    15/07/2014
  • Awarded
    15/09/2014
  • Today
    31/08/2026
Status
Awarded
Type of contract
Supplies
Subject for Renewal
No
Buyer
Not available
Place of performance
NUTS code: Multiple place of performance
Location of buyer
NUTS code: Not available
Business sector (Main CPV)
34622100 Tramway passenger coaches
Total estimated contract value (excluding VAT)
40,300,000.00 PLN
Total final contract value (excluding VAT)
47,794,596.15 PLN
Tender reference number
DNZ/123/2014.
Description

Przedmiotem zamówienia jest zakup 5 tramwajów dwukierunkowych, całkowicie niskopodłogowych, wieloczłonowych, z napędem z silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, w tym 1 dostosowanego do potrzeb nauki jazdy, wraz ze specjalistycznym wyposażeniem obsługowym, pakietem naprawczym, pakietem eksploatacyjno-naprawczym, szkoleniami, dokumentacją techniczną łącznie z licencjami i oprogramowaniem łącznie z licencjami oraz wykonywaniem napraw powypadkowych (w okresie gwarancji tramwajów).
Przedmiotem zamówienia są tramwaje:
1) dwukierunkowe, wieloczłonowe, przegubowe, z całkowicie niską podłogą, o długości maksymalnie 32,5 m, posiadające zdolność przewozową co najmniej 200 osób na miejscach siedzących i stojących, przyjmując na 1 miejsce stojące 0,2 m2 powierzchni dla pasażera stojącego oraz co najmniej 250 osób w przypadku zagęszczenia, przy którym na 1 osobę stojącą przypada 0,15 m2 powierzchni dla pasażera stojącego,
2) posiadające jednakową funkcjonalność dla obu kierunków jazdy,
3) posiadające co najmniej 28 pełnowymiarowych stacjonarnych miejsc do siedzenia,
4) z wózkami wagonowymi dostosowanymi do całkowicie płaskiej niskiej podłogi,
5) zbudowane tak, aby ich maksymalne niezbędne zapotrzebowanie w zakresie skrajni zapewniało we wszystkich przypadkach bezpieczne wymijanie innych tramwajów oraz bezpieczny przejazd i otwieranie drzwi przy budowlach, w tym przy platformach przystankowych o wysokości do 220 mm licząc od poziomu główki szyny (pgs) i odległości od osi toru wynoszącej 1 250 mm plus poszerzenie wg normy PN-K 92009:1998,
6) wyposażone w urządzenia klimatyzacyjne dla kabin motorniczego i dla części pasażerskiej,
7) wyposażone w pokładowy zasobnik energii,
8) wyposażone w systemy informatyczne: Zintegrowany Moduł Komunikacyjny, System Informacji Liniowej, System Zliczania Pasażerów, System Monitoringu Wizyjnego, System Emisji Reklam, Rejestrator Zdarzeń,
9) posiadające świadectwo homologacji typu tramwaju, wydane w Polsce.

Submission Method
Not available
Tenders may be submitted
Submission for all lots
Information about a public contract, a framework agreement or a dynamic purchasing system (DPS)
The notice involves a public contract
Conditions for opening tenders (date)
15/07/2014 11:00
Award method
The most economic tender
Estimated value
40,300,000.00 PLN
Final contracted value
47,794,596.15 PLN
Award of contract
Official name: Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.
Postal address: ul. Zygmunta Augusta 11
Town: Bydgoszcz
Postal code: 85-082
Country: POL
Prior information
Contract
Award
Footnote - legal notice

This content published on this page is meant purely as an additional service and has no legal effect. The Union's institutions do not assume any liability for its contents. The official versions of the relevant tendering notices are those published in the Supplement of Official Journal of the European Union and available in TED. Those official texts are directly accessible through the links embedded in this page. For more information please see Public Procurement Explainability and Liability notice.