Publications Office of the EU
Romania-Brașov: Toner cartridges - EU tenders
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Romania-Brașov: Toner cartridges

  • Published
    30/03/2020
  • Deadline
    04/06/2020
  • Opening of tenders
    04/06/2020
  • Awarded
    01/08/2022
  • Today
    31/08/2026
Status
Awarded
Type of contract
Supplies
Subject for Renewal
No
Buyer
DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BRASOV
Place of performance
NUTS code: RO122 Braşov
Location of buyer
NUTS code: RO122 Braşov
Business sector (Main CPV)
30125100 Toner cartridges
Total estimated contract value (excluding VAT)
2,304,149.00 RON
Total final contract value (excluding VAT)
77,661.00 RON
Number of lots
2
Tender reference number
4317495_2020_PAAPD1122847
Description

În conformitate cu prevederile art. 7 alin.1 lit. b, art. 68 alin.1 lit.a, art. 114-119 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice coroborate cu prevederile art. 107-111 din HG nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice, DGRFP Brașov in vederea desfasurarii in bune conditii a activitatilor specifice ale personalului intentioneazasă achiziţioneze “Cartuse de toner”, cod CPV 30125100-2 Cartuşe de toner,conform cerințelor din caietul de sarcini, cu împărțire pe loturi.
D.G.R.F.P. Brasov intentioneaza sa incheie un acord cadru, avand ca durata de valabilitate de 24 luni cu 3 operatori economici pentru fiecare lot in parte mentionat in prezentul caiet de sarcini. In situatia in care nu vor fi depuse 3 oferte admisibile, autoritatea contractanta va incheia acordul cadru cu operatorii/operatorul a carui oferta a fost declarata admisibila. In situatia in care la prezenta procedura vor fi depuse doar oferte inacceptabile si neconforme, autoritatea contractanta va anula procedura de atribuire. Termenul limita pana la care se vor solicita clarificari este de 14 zile, inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu cel putin 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Acord cadru pentru 24 luni, cu contracte subsecvente semestrial, in functie de necesitatile autoritatii contractante si de alocatiile bugetare aprobate.
Autoritatea contractanta va atribui contractele subsecvente acordului cadru prin reluarea competitiei intre operatorii economici semnatari ai acordului cadru. Elementul care face obiectul reofertarii este pretul ofertei, celelalte elemente ale ofertelor vor ramane neschimbate. Ofertantii invitati la reofertare vor putea sa depuna noi oferte de pret doar in sensul imbunatatirii ofertei de pret depuse initial in cadrul procedurii. Cantitatiile de produse cuprinse/mentionate in invitatia la reofertare vor face obiectul unui singur contract subsecvent.

Submission Method
Tenders or requests to participate must be submitted to:
Official name: Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Brașov
National registration number: 4317495
Postal address: Str. Mihail Kogălniceanu nr. 7
Town: Brașov
NUTS code: RO122
Postal code: 500090
Country: ROU
Contact person: Ștefania Harlab
Main address: www.anaf.ro
Tenders may be submitted
Submission for all lots
Information about a public contract, a framework agreement or a dynamic purchasing system (DPS)
The procurement involves the establishment of a framework agreement
Framework agreement with several operators
Conditions for opening tenders (date)
04/06/2020 15:00
Place of performance
Prior information
Contract
Award
Footnote - legal notice

This content published on this page is meant purely as an additional service and has no legal effect. The Union's institutions do not assume any liability for its contents. The official versions of the relevant tendering notices are those published in the Supplement of Official Journal of the European Union and available in TED. Those official texts are directly accessible through the links embedded in this page. For more information please see Public Procurement Explainability and Liability notice.