Publications Office of the EU
Dostawa wolnoobrotowego mobilnego rozdrabniacza dwuwałowego do biomasy do Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza - EU tenders
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Dostawa wolnoobrotowego mobilnego rozdrabniacza dwuwałowego do biomasy do Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza

  • Published
    18/06/2025
  • Deadline
    09/07/2025
  • Opening of tenders
    09/07/2025
  • Awarded
    18/09/2025
  • Today
    31/08/2026
Status
Awarded
Type of contract
Supplies
Subject for Renewal
No
Buyer
Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o.
Place of performance
NUTS code: Multiple place of performance
Location of buyer
NUTS code: PL616 Grudziądzki
Business sector (Main CPV)
42996100 Comminutors
Total estimated contract value (excluding VAT)
Not available
Total final contract value (excluding VAT)
2,069,598.00 PLN
Tender reference number
ZP4/2025/OZ/BLZ
Description

Maszyna służąca do rozdrabniania odpadów zielonych np. gałęzi, pni i korzeni drzew oraz przygotowania biodegradowalnego materiału wsadowego do procesu kompostowania o różnych frakcjach w zależności od zastosowanych sit lub belek klasyfikacyjnych. 1) Wymagania podstawowe: a) fabrycznie nowy, wyprodukowany z fabrycznie nowych części, nie wcześniej niż w 2025 roku; b) rozdrabniacz z seryjnej produkcji nie będący rozwiązaniem prototypowym; c) spełniający wymagania określone w obowiązujących przepisach prawnych, w tym w szczególności Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn (Dz. U. z 2008 r. Nr 199, poz. 1228 ze zm.) oraz Dyrektywie 2006/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 maja 2006 r. w sprawie maszyn; d) całkowita masa własna w granicach 15 - 28 t; e) wymiary transportowe: - szerokość transportowa max 2 550 mm, - wysokość transportowa max 3 400 mm, - długość transportowa max 9 080 mm; f) regulacja rozmiaru rozdrobnionej frakcji przy zastosowaniu odpowiednich sit (wkładów) klasyfikacyjnych lub belek łamiących umożliwiających rozdrobnienie materiału w granicach minimalnych od 60 mm do 300 mm - wymagane dostarczenie wkładów do uzyskania frakcji 60 mm, 150 mm, 300 mm; g) zbiornik paliwa o pojemności min. 400 l; h) automatyczne centralne smarowanie wszystkich punktów smarnych; i) automatyczne programy pracy maszyny oraz automatyczne ustawienia parametrów pracy; 2) Napęd główny: a) silnik wysokoprężny o mocy min. 280 kW z elektronicznym systemem zabezpieczeń, spełniający aktualnie obowiązujące normy emisji spalin – min. EU Stage V, b) napęd na wały rozdrabniające hydrauliczny, składający się z min. dwóch nastawnych pomp i dwóch silników hydraulicznych; 3) Komora rozdrabniająca: a) minimum 2 (dwa) wolnoobrotowe wały rozdrabniające posiadające specjalne szybkowymienne ostrza (zęby) mocowane na połączenia śrubowe lub noże niewymienne, regenerowane przez napawanie; b) przy wymiennych nożach - szybka wymiana noży bez konieczności wchodzenia do komory rozdrabniającej; c) zasyp materiału od góry za pomocą ładowarki kołowej bądź chwytaka; d) wały rozdrabniające opancerzone; e) liczba zębów min. 80 sztuk wykonanych z materiałów o przedłużonej trwałości; f) wały rozdrabniające o długości min. 2 030 mm; g) średnica wałów rozdrabniających min. 600 mm; h) płynna regulacja prędkości obrotowej wałów w zakresie min. 0 - 30 obr./min; i) automatyczny rewers wałów (również pod obciążeniem); j) grzebień przeciwtnący umieszczony pomiędzy wałami rozdrabniającymi; k) liczba zębów grzebienia min. 15 sztuk; l) maszyna wyposażona w szybkowymienne klasyfikacyjne kosze sitowe (sita), w celu uzyskania odpowiedniej wielkości rozdrobnionej frakcji: - kosz wymienny o średnicy oczka 60 mm - 1 sztuka, - kosz wymienny o średnicy oczka 150 mm - 1 sztuka, - kosz wymienny o średnicy oczka 300 mm - 1 sztuka. Mocowanie bezśrubowe w wysuwanej hydraulicznie kasecie pod wałami rozdrabniającymi. 4) Zasobnik: a) długość zasypowa min. 4 500 mm; b) szerokość zasypowa min. 3 200 mm; c) wysokość załadunku max 2 500 mm; d) tylna oraz obie boczne burty zasobnika dodatkowo podwyższone o min. 400 mm; e) burty zasobnika składane hydraulicznie; f) hydrauliczne sterowanie klapy zasobnika powiększające jego objętość oraz dające możliwość docisku materiału do wałów rozdrabniających. 5) Przenośnik wyrzutowy frakcji po rozdrobnieniu: a) przenośnik składany i rozkładany hydraulicznie; b) przenośnik wyrzutowy o długości min. 5 400 mm; c) przenośnik wyrzutowy o szerokości min. 1 000 mm; d) maksymalna wysokość zrzutu min. 3 500 mm; e) przenośnik wyposażony w nadtaśmowy separator magnetyczny napędzany hydraulicznie. 6) Pozostałe wymagania: a) maszyna zabudowana na ramie pod urządzenie hakowe, pozwalające na transport za pomocą samochodu z urządzeniem hakowym – zabudowa na ramie wykonanej zgodnie z normą DIN 30722, wyposażonej w dwie rolki podporowe oraz zaczep hakowy na wysokości 1 570 mm; b) hydraulicznie wysuwane podwozie transportowe umożliwiające przemieszczanie maszyny po placu przy użyciu ładowarki kołowej – hydraulicznie opuszczane koła i rozkładany dyszel przystosowany do użytkowania z ramieniem ładowarki kołowej; c) powierzchnie metalowe zabezpieczone antykorozyjnie i powłokami malarskimi w kolorystyce standardowej producenta; d) nadtaśmowy separator magnetyczny z płynną regulacją wysokości roboczej, do celów transportowych składany; e) pulpit sterowniczy umożliwiający sterowanie – czytelny, kolorowy wyświetlacz wskazujący min.: wybrany program sterowania, stan paliwa, liczbę przepracowanych godzin od początku eksploatacji, liczbę przepracowanych godzin dziennie, zadaną prędkość obrotową wałów, informacji o aktywnych i archiwalnych błędach oraz usterkach; f) pilot zdalnego sterowania, umożliwiający sterowanie maszyną; g) taśmociąg dolny odprowadzający z możliwością rewersu taśmy; h) pokrywy i osłony – urządzenie wyposażone w pokrywy i osłony boczne w formie paneli wykonanych z blach tłoczonych; i) rozdrabniacz wraz z przenośnikiem wyrzutowym stanowi układ niezależny od zewnętrznych źródeł zasilania; j) wyposażenie urządzenia w wyłączniki awaryjne zainstalowane w łatwo dostępnych, newralgicznych pod względem bezpieczeństwa punktach maszyny zgodnie z wiedzą i doświadczeniem producenta; k) wyposażenie w niezbędny zestaw narzędzi i oprogramowania do codziennej oraz serwisowej obsługi maszyny. 7) Dokumentacja maszyny i osprzętu w j. polskim: a) instrukcja obsługi maszyny - DTR; b) dokument gwarancyjny - karta lub książka gwarancyjna; c) katalog części zamiennych maszyny; d) deklaracja/certyfikat CE zgodności maszyny; e) atesty i inne niezbędne dokumenty dopuszczające maszynę do uruchomienia i użytkowania. W przypadku przedłożenia wskazanych powyżej dokumentów sporządzonych w języku obcym, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć ich tłumaczenie na język polski.

Submission Method
Electronic via:
https://platformazakupowa.pl/pn/mwio_grudziadz
Tenders may be submitted
Electronic submission: required
https://platformazakupowa.pl/pn/mwio_grudziadz
Information about a public contract, a framework agreement or a dynamic purchasing system (DPS)
Not available
Conditions for opening tenders (date)
09/07/2025 10:30
Place of performance
Award method
Criterion:
Type: price
Description: cena
Weight (percentage, exact):
Estimated value
Not available
Final contracted value
2,069,598.00 PLN
Award of contract
Official name: Agrex-Eco sp. z o.o.
Postal address:
Town: Warszawa
Postal code: 02-820
Country:
Prior information
Contract
Award
Footnote - legal notice

This content published on this page is meant purely as an additional service and has no legal effect. The Union's institutions do not assume any liability for its contents. The official versions of the relevant tendering notices are those published in the Supplement of Official Journal of the European Union and available in TED. Those official texts are directly accessible through the links embedded in this page. For more information please see Public Procurement Explainability and Liability notice.