Publications Office of the EU
PROIECTARE, ASISTENŢĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI și EXECUȚIE LUCRĂRI DE CONSTRUIRE aferente obiectivului de investiții „Centru de pregătire pentru stingerea incendiilor, căutare-salvare urbană, descarcerare și prim-ajutor și salvări din medii ostile vieții” - EU tenders
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PROIECTARE, ASISTENŢĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI și EXECUȚIE LUCRĂRI DE CONSTRUIRE aferente obiectivului de investiții „Centru de pregătire pentru stingerea incendiilor, căutare-salvare urbană, descarcerare și prim-ajutor și salvări din medii ostile vieții”

  • Published
    08/06/2026
  • Deadline
    03/07/2026
  • Opening of tenders
    03/07/2026
  • Today
    31/08/2026
Status
Submission closed
Type of contract
Works
Subject for Renewal
No
Buyer
Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti
Place of performance
NUTS code: Multiple place of performance
Location of buyer
NUTS code: RO316 Prahova
Business sector (Main CPV)
45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
Total estimated contract value (excluding VAT)
44,317,569.91 RON
Total final contract value (excluding VAT)
Not available
Tender reference number
5123810_2026_PAAPD1615677
Description

Obiectul contractului îl constituie Întocmire studiu privind imunizarea la schimbările climatice și analiza privind respectarea principiilor DNSH, Servicii de proiectare pentru întocmirea documentaţiei tehnice pentru autorizarea executării lucrărilor de construire (D.T.A.C.), organizare a execuţiei lucrărilor (D.T.O.E.), Proiect tehnic de execuţie (P.Th.) + Detalii deexecuție (D.E.), verificarea documentației tehnice de către verificatori tehnici autorizați, acordare asistenţă tehnică din partea proiectantului și respectiv Execuție lucrări de construire aferente obiectivului de investiții “Centru de pregătire pentru stingerea incendiilor, căutare-salvare urbană, descarcerare și prim-ajutor și salvări din medii ostile vieții” conform Studiului de fezabilitate întocmit de S.C. 2 GMG CONSTRUCT S.R.L., avizat cu nr. 335/2025 de Consiliul Tehnico-Economic al Ministerului Afacerilor Interne șia Certificatul de urbanism nr. 136-572.863 emis D.G.L. al M.A.I. Interne, anexate prezentului caiet de sarcini, cu finanțare dinfondurile europene aferente Programului Dezvoltare Durabilă (PDD), 2021 – 2027, Prioritatea 3 - Promovarea adaptării la schimbările climatice şi managementul riscurilor, Acțiunea 3.2 “Îmbunătățirea sistemului de răspuns la risc”Prin Programul Dezvoltare Durabilă 2021-2027 (P.D.D.) se are în vedere construirea unui POLIGON DE STINGERE INCENDIU +CENTRU INTEGRAT DE SIMULARE (Construcții și instalații, Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale, Utilaje,echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj/care nu necesită montaj și echipamente de tranport, Dotări) +AMENAJARE CĂUTARE-SALVARE URBANĂ, AMENAJARE PENTRU ANTRENAMENT PRIN HIDROPERFORARE, VENTILARE ȘI SPRIJINIRI+ CONSTRUIRE PAVILION - SĂLI DE CLASĂ, DORMITOARE ȘI AMFITEATRU, EXTINDEREA, MODERNIZAREA BLOCULUI ALIMENTAR +AMENAJĂRI EXTERIOARE + AMENAJARE PRIN EXTINDERE REȚELE UTILITĂȚI INTERNE Termenul limită în care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilorsuplimentare: În a 15-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor : 25 Solicitările de clarificare în legatură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro),prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare ATENȚIE!!! Pentru respectareaprincipiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurileformulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice(on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICAREA ALE ACESTORA,întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă!

Submission Method
Electronic via:
https://www.e-licitatie.ro
Tenders may be submitted
Electronic submission: required
https://www.e-licitatie.ro
Information about a public contract, a framework agreement or a dynamic purchasing system (DPS)
Not available
Conditions for opening tenders (date)
03/07/2026 14:00
Place of performance
Award method
Pretul ofertei
Estimated value
44,317,569.91 RON
Final contracted value
Not available
Award of contract
Not available
Prior information
Contract
Award
Footnote - legal notice

This content published on this page is meant purely as an additional service and has no legal effect. The Union's institutions do not assume any liability for its contents. The official versions of the relevant tendering notices are those published in the Supplement of Official Journal of the European Union and available in TED. Those official texts are directly accessible through the links embedded in this page. For more information please see Public Procurement Explainability and Liability notice.