Publications Office of the EU
PL-Wrocław: construction work - EU tenders
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PL-Wrocław: construction work

  • Published
    16/08/2012
  • Deadline
    15/10/2012
  • Today
    31/08/2026
Status
Submission closed
Type of contract
Works
Subject for Renewal
No
Buyer
Uniwersytet Wrocławski
Place of performance
NUTS code: PL514 Miasto Wrocław
Location of buyer
NUTS code: Not available
Business sector (Main CPV)
45000000 Construction work
Total estimated contract value (excluding VAT)
3,402,072.77 PLN
Total final contract value (excluding VAT)
Not available
Tender reference number
BZP.243.6.2012.GK
Description

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa zespołu budynków Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul Szewskiej 49/ul Kuźniczej 29a, b we Wrocławiu wraz z przyłączem wodociągowym i kanalizacyjnym - ETAP I - skrzydło północne, część zachodnia.
Roboty są realizowane w ramach projektu pt. "Modernizacja budynku Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego - ETAP 1”, w ramach Działania 7.1 Rozwój infrastruktury szkolnictwa wyższego, Priorytet VII "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku („Edukacja”)" Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
OBIEKT - OPIS OGÓLNY.
Obiekt zlokalizowany jest na działce nr 49 AM26 obręb Stare Miasto, narożnej u zbiegu ul. Szewskiej i Uniwersyteckiej, w północnej części Starego Miasta we Wrocławiu.
Działka zabudowana jest obrzeżnie wzdłuż granic, z dziedzińcem głównym oraz 3 małymi o charakterze głównie oświetleniowym (1 obecnie zabudowany). Wjazd na teren dziedzińca głównego przez bramę od ul. Uniwersyteckiej (w połowie działki).
Dziedzińce są brukowane, w dziedzińcu głównym występuje w znikomych ilościach szata roślinna. Wzdłuż skrzydła wschodniego w dziedzińcu występują zejście zewnętrzne do piwnic i pochylnia do transportu towarów.
Do obiektu doprowadzone są następujące media:
— woda,
— kanalizacja sanitarna i deszczowa,
— energia cieplna (sieć miejska),
— energia elektryczna (NN),
— gaz,
— telekomunikacyjne.
Obiekt składa się z 3 wyodrębnionych przestrzennie brył:
a) budynek frontowy wzdłuż ul. Szewskiej na planie prostokąta ryzalitem od strony płd.- zach., trójkondygnacyjny, nakryty dachem stromym trójspadowym, podpiwniczony.
b) skrzydło od ul. Uniwersyteckiej, na planie bardzo wydłużonego, nieco nieregularnego prostokąta, trójkondygnacyjne, nakryte dachem stromym dwuspadowym, podpiwniczone, z przejazdem bramnym pośrodku.
c) skrzydło Wewnętrzne południowo-zachodnie w kształcie litery L, czterokondygnacyjne z dachem płaskim pulpitowym (wysokie poddasze nieużytkowe) niepodpiwniczone.
Budynek w całości użytkowany jest na cele dydaktyczne Uniwersytetu Wrocławskiego.
Podstawowym użytkownikiem jest Instytut Historyczny z Biblioteką Instytutu, który użytkuje także salę wykładową zlokalizowaną w budynku Szewska 50 (połączenie wewnętrzne w 2 poziomach. Niewielką część pomieszczeń zajmują użytkownicy z innych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Uwarunkowania prawne ochrony konserwatorskiej.
Budynek dawnej rezydencji Piastów Legnicko-Brzeskich jest wpisany do Rejestru Zabytków wpisem nr 162 z dn. 15.2.1962 r. Ponadto rejon, w którym znajduje się przedmiotowy obiekt został wpisany do Rejestru Zabytków dn. 12.5.1967 r. pod numerem 212 i zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dn. 8.9.1994 uznano go Za POMNIK HISTORII.
Obiekt znajduje się:
— w strefie A ochrony konserwatorskiej,
— w strefie W ochrony archeologicznej,
— w strefie E ochrony ekspozycji układu zabytkowego,
— w strefie K ochrony krajobrazu kulturowego śródmiejskiego odcinka rzeki Odry i wysp odrzańskich.
Ogólna koncepcja konserwatorska.
— Utrzymanie gabarytów zabudowy budynków obrzeżnych, ze zmianą kąta nachylenia dachów według ikonografii i badań architektonicznych,
— Utrzymanie wystroju elewacji,
— Utrzymanie głównych podziałów wewnętrznych z przywróceniem pierwotnego pomieszczenia w poziomie parteru (od ul. Szewskiej) dawnej kaplicy,
— Zachowanie i ekspozycja reliktów pierwotnej zabudowy,
— Zachowanie i konserwacja zachowanych detali architektonicznych wnętrz,
— Rekonstrukcja układu dziedzińca w oparciu o odnalezione materiały archiwalne, z wykorzystaniem materiału kamiennego.
Zakres przebudowy obiektu.
a) Roboty budowlane:
— niezbędne naprawy i wzmocnienia wybranych elementów konstrukcji obiektu (fundamenty, ściany, filary, nadproża, stropy masywne na bazie belek stalowych oraz sklepienia),
— wymiana stropów drewnianych na żelbetowe (płyta żelbetowa gr. 8 cm na belkach stalowych lub żelbetowych),
— wykonanie nowoprojektowanych ścian wraz z ich posadowieniem na belkach podwalinowych i mikropalach,
— wykonania projektowanych otworów w ścianach i zamurowań,
— wykonania nowej więźby dachowej połączone z całkowitą przebudową funkcji poddaszy,
— wykonanie wszelkich niezbędnych prac związanych z osuszeniem budynków i wykonaniem izolacji poziomych i pionowych,
— częściowo wymiany oraz częściowo renowacji stolarki drzwiowej,
— całkowitej wymiany stolarki okiennej,
— wykończenia powierzchni podług, ścian i stropów,
— wykonanie pokrycia dachowego,
— wykonanie elewacji.
b) Roboty instalacyjne sanitarne:
— demontaż istniejącej i wykonanie nowej instalacji wodociągowej wody bytowej (od zasuwy DN 50 na przyłączu wodociągowym), wraz z lokalnymi podgrzewaczami cwu, i węzłem pomiarowym z zaworem antyskażeniowym,
— demontaż istniejącej i wykonanie nowej instalacji wodnej przeciwpożarowej wraz z montażem zestawu pompowego i armatury,
— demontaż istniejącej i wykonanie nowej instalacji kanalizacji sanitarnej wraz z wpięciem nowej instalacji kanalizacyjnej istniejącej studzienki kanalizacyjnej,
— włączenie nowych rur spustowych kanalizacji deszczowej do istniejącej sieci kanalizacyjnej,
— demontaż istniejącej i wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania, włączenie nowo wykonanej instalacji do węzła cieplnego,
— przebudowa sieci cieplnej w piwnicach budynku wraz z wykonaniem przejścia w gruncie (sieci preizolowanej) pod bramą przejazdową,
— zakres robót związanych z przyłączem wodociągowym, objęty Projektem Wykonawczym, został wykonany podczas przebudowy ulicy Uniwersyteckiej i jest wyłączony z zakresu niniejszego zadania inwestycyjnego.
c) Roboty instalacyjne elektryczne
— instalacja elektroenergetyczna,
— instalacja zasilania komputerów,
— instalacja wyrównania potencjałów,
— instalacja odgromowa.
d) Roboty instalacyjne SAP
e) Roboty instalacyjne okablowania strukturalnego
f) Roboty instalacyjne sytemu telewizji przemysłowej, systemu kontroli dostępu, systemu sygnalizacji włamania
g) Wyposażenie:
— regały archiwalne.

Submission Method
Not available
Tenders may be submitted
Submission for all lots
Information about a public contract, a framework agreement or a dynamic purchasing system (DPS)
The notice involves a public contract
Conditions for opening tenders (date)
Check linked documents for details
Place of performance
Award method
Lowest price
Estimated value
3,402,072.77 PLN
Final contracted value
Not available
Award of contract
Not available
Prior information
Contract
Award
Footnote - legal notice

This content published on this page is meant purely as an additional service and has no legal effect. The Union's institutions do not assume any liability for its contents. The official versions of the relevant tendering notices are those published in the Supplement of Official Journal of the European Union and available in TED. Those official texts are directly accessible through the links embedded in this page. For more information please see Public Procurement Explainability and Liability notice.