Publications Office of the EU
Pełnienie obowiązków inwestora zastępczego do kompleksowej obsługi Zadania Inwestycyjnego pn. „Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania zabytkowego budynku Młyna Górnego w Grudziądzu na funkcje kulturalno-edukacyjne”, w tym pełnienia nadzoru inwestorskiego i nadzoru konserwatorskiego - EU tenders
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Pełnienie obowiązków inwestora zastępczego do kompleksowej obsługi Zadania Inwestycyjnego pn. „Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania zabytkowego budynku Młyna Górnego w Grudziądzu na funkcje kulturalno-edukacyjne”, w tym pełnienia nadzoru inwestorskiego i nadzoru konserwatorskiego

  • Awarded
    18/06/2025
  • Today
    31/08/2026
Status
Awarded
Type of contract
Services
Subject for Renewal
No
Buyer
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji i Innowacji w Toruniu
Place of performance
NUTS code: Multiple place of performance
Location of buyer
NUTS code: PL613 Bydgosko-Toruński
Business sector (Main CPV)
71248000 Supervision of project and documentation
Total estimated contract value (excluding VAT)
Not available
Total final contract value (excluding VAT)
2,433,805.20 PLN
Tender reference number
Not available
Description

Przedmiotem zamówienia realizowanego w trybie zamówienia „z wolnej ręki” art. 305 pkt 1 w zw. Z art. 214 ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2022 poz. 1710 tj. ze zm., dalej PZP lub p.z.p) jest pełnienie przez Wykonawcę obowiązków inwestora zastępczego w zakresie kompleksowej obsługi Zadania Inwestycyjnego, koordynacji robót budowlanych, tym pełnienia nadzoru inwestorskiego i nadzoru konserwatorskiego wraz z przekazaniem obiektu do użytku oraz realizacją ewentualnych roszczeń Zamawiającego wynikających z rękojmi i udzielonej/udzielonych gwarancji za odebrane etapy robót w terminie nie dłuższym niż do dnia 31.08.2026 r., tj. do dnia zakończenia robót budowlanych. Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki: Warunkiem udzielenia zamówienia na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 12 p. z.p. jest m.in. spełnienie następujących warunków: – zamówienie udzielane jest przez Zamawiającego osobie prawnej, która kontrolowana jest przez podmiot posiadający status zamawiającego publicznego w rozumieniu ustawy na podstawie art. 4 lub 5 ust. 1 pkt 1 p.z.p., który jednocześnie sprawuje kontrolę nad zamawiającym; – ponad 90% działalności kontrolowanego zamawiającego dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę w taki sam sposób; – w kontrolowanym zamawiającym i w zamawiającym sprawującym kontrolę nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Z powyższą sytuacją mamy do czynienia w niniejszej sprawie. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Zaproszeniu stosuje się przepisy ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp. I. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków: 1. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który: 1) nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 – 6 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 2) nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust.1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach szczególnych w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835) - (tj.: Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się: a) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; b) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; c) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 PZP

Submission Method
Not available
Tenders may be submitted
Not available
Information about a public contract, a framework agreement or a dynamic purchasing system (DPS)
Not available
Conditions for opening tenders (date)
Not available
Place of performance
Award method
Criterion:
Type: price
Description: Wykonawca złożył wstępną ofertę do negocjacji na wzorze do zaproszenia do negocjacji oferując cenę za realizację przedmiotu zamówienia, która podlegała negocjacji podczas spotkania negocjacyjnego.
Weight (percentage, exact):
Estimated value
Not available
Final contracted value
2,433,805.20 PLN
Award of contract
Official name: Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne sp. z o. o.
Postal address:
Town: Toruń
Postal code: 87-100
Country:
Prior information
Contract
Award
Footnote - legal notice

This content published on this page is meant purely as an additional service and has no legal effect. The Union's institutions do not assume any liability for its contents. The official versions of the relevant tendering notices are those published in the Supplement of Official Journal of the European Union and available in TED. Those official texts are directly accessible through the links embedded in this page. For more information please see Public Procurement Explainability and Liability notice.