Publications Office of the EU
Ανοικτές συμβάσεις έκπτωσης ναρκωτικών στο σπίτι Ribociclib, ATC L01EF02 - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει κείμενο που μεταφράζεται αυτόματα στη γλώσσα περιήγησης

Ανοικτές συμβάσεις έκπτωσης ναρκωτικών στο σπίτι Ribociclib, ATC L01EF02

  • Δημοσιεύτηκε
    17/06/2024
  • Προθεσμία
    05/06/2026
  • Αποσφράγιση των προσφορών
    05/06/2026
  • Σήμερα
    01/09/2026
Κατάσταση
Ολοκληρώθηκαν οι υποβολές
Τύπος σύμβασης
Supplies
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
AOK Bayern - Die Gesundheitskasse
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: Περισσότεροι του ενός τόποι εκτέλεσης
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
33600000 Φαρμακευτικά προϊόντα
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
24-068
Περιγραφή

Δεν είναι μια ανοικτή διαδικασία, αλλά ένα λεγόμενο μοντέλο ανοιχτού σπιτιού! Η φόρμα για την ανοικτή διαδικασία χρησιμοποιείται μόνο επειδή δεν υπάρχει φόρμα για το μοντέλο ανοιχτού σπιτιού. Οι συμβάσεις που συνάπτονται με το μοντέλο ανοικτού γραφείου δεν υπόκεινται στη νομοθεσία περί δημοσίων συμβάσεων λόγω έλλειψης απόφασης επιλογής. Η υποβολή σε κανονισμούς για τις δημόσιες συμβάσεις δεν συνδέεται με τη χρήση του παρόντος εντύπου. Η AOK Bayern προτίθεται να συνάψει μη αποκλειστικές συμφωνίες εκπτώσεων με όλες τις ενδιαφερόμενες φαρμακευτικές εταιρείες σχετικά με τη δραστική ουσία ριμποσικλίμπη, ATC L01EF02, σύμφωνα με το άρθρο 130a παράγραφος 8 του SGB V. Η AOK Bayern προσφέρει σε όλες τις ενδιαφερόμενες φαρμακευτικές εταιρείες που πληρούν τις προϋποθέσεις επιλεξιμότητας που αναφέρονται παρακάτω τη σύναψη πανομοιότυπων και μη ατομικά διαπραγματεύσιμων εκπτώσεων. Η νωρίτερη δυνατή έναρξη της σύμβασης είναι 1.8.2024, όλες οι συμβάσεις λήγουν στις 31.7.2026. Μια σύμβαση μπορεί να συναφθεί ανά πάσα στιγμή κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, αλλά το αργότερο έως τις 5.6.2026. Οι συμβάσεις μπορούν να καταγγελθούν με προθεσμία προειδοποίησης ενός μηνός έως το τέλος του μήνα. Με την έναρξη ισχύος συμφωνίας έκπτωσης για φάρμακα με τη δραστική ουσία που υπόκειται στη σύμβαση η οποία έχει συναφθεί μέσω εθνικής ή ειδικής για κάθε χώρα συμφωνίας έκπτωσης που έχει συναφθεί στο πλαίσιο ανοικτής διαδικασίας, οι ανοικτές συμφωνίες παύουν αυτομάτως να ισχύουν για τον αντίστοιχο όρο. Συνάπτεται σύμβαση με όλες τις ενδιαφερόμενες φαρμακευτικές εταιρείες που αποδεικνύουν την καταλληλότητά τους μέσω μιας ολοκληρωμένης και υπογεγραμμένης υπεύθυνης δήλωσης αξιοπιστίας. Ο φαρμακευτικός επιχειρηματίας πρέπει να υποβάλει την ολοκληρωμένη και υπογεγραμμένη σύμβαση μαζί με το συμπληρωμένο και υπογεγραμμένο παράρτημα «Προσδιορισμός των φαρμάκων που καλύπτονται από τη σύμβαση» και την συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη υπεύθυνη δήλωση αξιοπιστίας. Τα έγγραφα μπορούν να υπογράφονται ιδιοχείρως ή να υποβάλλονται ηλεκτρονικά με εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή. Τα υπογεγραμμένα ιδιοχείρως έγγραφα σε δύο αντίτυπα πρέπει να αποσταλούν στο πρωτότυπο στην ακόλουθη διεύθυνση: AOK Bayern — Η αναθέτουσα αρχή ασφάλισης υγείας SGB V ZE25 εκπτωτικές συμβάσεις ανοικτού γραφείου Carl-Wery-Str. 28 81739 Munich ELECTRONIC έγγραφα με εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή πρέπει να υποβάλλονται μέσω του χώρου επικοινωνίας στην πύλη σύναψης συμβάσεων www.dtvp.de. Μετά την παραλαβή των πλήρων και ορθών εγγράφων μέχρι την 5η κάθε μήνα, η σύμβαση αρχίζει τον επόμενο μήνα, διαφορετικά τον επόμενο μήνα. Στην περίπτωση εγγράφων που έχουν υπογραφεί ιδιοχείρως στο WRITING, τα πλήρη, συμπληρωμένα και υπογεγραμμένα έγγραφα πρέπει να αποσταλούν εκ των προτέρων με φαξ (089/62730650151), με σάρωση στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου vergabestelle1@by.aok.de ή μέσω του χώρου επικοινωνίας στην πύλη σύναψης συμβάσεων, εάν τα πλήρη και ορθά πρωτότυπα έγγραφα σε έντυπη μορφή παραληφθούν από την AOK Bayern, αναθέτουσα αρχή, έως τις 10 του μήνα. Ανατρέξτε στις οδηγίες συμπλήρωσης, οι οποίες είναι διαθέσιμες στη διεύθυνση www.dtvp.de στα έγγραφα της σύμβασης. Οι ενδιαφερόμενες φαρμακευτικές εταιρείες μπορούν να υποβάλουν αίτηση για την ενεργοποίηση των εγγράφων προμήθειας στην αίθουσα έργου για την ανοικτή διαδικασία στην πύλη www.dtvp.de. Ένας σύνδεσμος προς την πύλη μπορεί να βρεθεί σε αυτή την ανακοίνωση. Μόνο οι φαρμακευτικές εταιρείες μπορούν να θεωρηθούν δυνητικοί αντισυμβαλλόμενοι. Τα έγγραφα της ανοικτής διαδικασίας κοινοποιούνται μόνο στις φαρμακευτικές εταιρείες ως πιθανοί αντισυμβαλλόμενοι και πρέπει να αντιμετωπίζονται ως αυστηρά εμπιστευτικά. Ζητώντας την κοινοποίηση από τις εταιρείες, επιβεβαιώνεται η εμπιστευτική μεταχείριση των εγγράφων.

Μέθοδος υποβολής
Ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4Y6YHJQ4
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Ηλεκτρονική υποβολή: επιτρέπονται
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4Y6YHJQ4
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Η σύμβαση περιλαμβάνει τη σύναψη συμφωνίας-πλαισίου
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
05/06/2026 12:01
Μέθοδος ανάθεσης
Δεν είναι διαθέσιμο
Εκτιμώμενη αξία
Δεν είναι διαθέσιμο
Τελική αξία της σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Ανάθεση σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.