Publications Office of the EU
Γερμανία-Κολωνία: Μονάδα κεντρικού ελέγχου - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Γερμανία-Κολωνία: Μονάδα κεντρικού ελέγχου

  • Ανατέθηκαν
    10/02/2021
  • Σήμερα
    01/09/2026
Κατάσταση
Ανατέθηκαν
Τύπος σύμβασης
Supplies
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt e. V.
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: DE111 Stuttgart, Stadtkreis
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: DEA23 Köln, Kreisfreie Stadt
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
30232700 Μονάδα κεντρικού ελέγχου
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
1,800,000.00 EUR
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
Δεν είναι διαθέσιμο
Περιγραφή

Im Rahmen des Projektes BALIS soll ein 1,5 MW Brennstoffzellenbasierter Antriebsstrang entwickelt werden. Im Rahmen des o. g. Projektes soll ein bodengebundener Demonstrator eines vollelektrischen Antriebstranges eines Luftfahrtzeuges bis zu 1,5 MW Wellenleistung aufgebaut werden. Die Anforderungen an die Steuerung eines Antriebsstrangs in einem Luftfahrzeug sind sehr hoch. Der Bodendemonstrator soll diese Anforderungen in Teilen schon gerecht werden. Dazu soll eine EASA-zertifizierbare Steuereinheit, tauglich für den Einsatz in einer CS-25 Umgebung, mit Design Assurance Level A (DAL-A), in die Kontrollarchitektur des Antriebsstrangs eingebunden werden. Dazu wird eine modifizierte Version bestehender, zertifizierter Flugcontroller auf die Anforderungen des Systems notwendig sein, sowohl in Hardware als auch in Form des Betriebssystems.

Μέθοδος υποβολής
Δεν είναι διαθέσιμο
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Not applicable
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
Δεν είναι διαθέσιμο
Τόπος εκτέλεσης
Μέθοδος ανάθεσης
Lowest price
Εκτιμώμενη αξία
Δεν είναι διαθέσιμο
Τελική αξία της σύμβασης
1,800,000.00 EUR
Ανάθεση σύμβασης
Επίσημη επωνυμία: Diehl Aerospace GmbH
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: Überlingen
Ταχυδρομικός κώδικας:
Χώρα: DEU
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.