Publications Office of the EU
Ρουμανία-Cluj-Napoca: Υπηρεσίες συντήρησης και επισκευής εξοπλισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ρουμανία-Cluj-Napoca: Υπηρεσίες συντήρησης και επισκευής εξοπλισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών

  • Δημοσιεύτηκε
    04/02/2019
  • Προθεσμία
    04/03/2019
  • Αποσφράγιση των προσφορών
    04/03/2019
  • Ανατέθηκαν
    08/06/2021
  • Σήμερα
    31/08/2026
Κατάσταση
Ανατέθηκαν
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Societatea De Distributie a Energiei Electrice Transilvania Nord SA
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: RO113 Cluj
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: RO113 Cluj
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
50312000 Υπηρεσίες συντήρησης και επισκευής εξοπλισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
4,156,695.00 RON
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
33,056,092.00 RON
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
14476722/2019/S-IIb)1-IX-2
Περιγραφή

Achizitia de Servicii de mentenanta aferenta echipamentelor IBM pentru o perioada de 3 ani.
Serviciile de mentenanta includ si costul componentelor/subansamblelor/echipamentelor noi ce le inlocuiesc pe cele defecte in cazul unei reparatii si asigura:
a) Suport de baza constand in:
- inlocuirea oricarui echipament sau subansamblu de echipament in caz de defectare fizica precum si repunerea sa in functiune asigurandu-se integrarea in sistemul informatic, existenta anterior aparitiei defectiunii;
- mentenanta preventiva pentru echipamente;
- actualizarea firmware-ului/microcodului echipamentelor la solicitarea beneficiarului.
b) Suport la cerere fara a se limita la acestea pot fi:
- relocari echipamente cu reconfigurarea infrastructurii hardware;
- migrari masive virtuale LPAR pe alte masini fizice;
- diagnoza si estimare costuri remediere problema pentru echipamente IBM neaflate in contract de mentenanta.

Μέθοδος υποβολής
Διεύθυνση για την αποστολή προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής:
Επίσημη επωνυμία: Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania Nord S.A.
Εθνικός αριθμός μητρώου: Romania
Ταχυδρομική διεύθυνση: Str. Ilie Măcelaru nr. 28A
Πόλη: Cluj-Napoca
Κωδικός NUTS: RO113
Ταχυδρομικός κώδικας: 400380
Χώρα: ROU
Υπεύθυνος επικοινωνίας: Ioana Mihaiela Oltean
Κύρια διεύθυνση: www.edtn.ro
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Submission for all lots
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Η σύμβαση περιλαμβάνει τη σύναψη συμφωνίας-πλαισίου
Συμφωνία-πλαίσιο με single φορέας εκμετάλλευσης
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
04/03/2019 15:00
Τόπος εκτέλεσης
Μέθοδος ανάθεσης
The most economic tender
Εκτιμώμενη αξία
4,156,695.00 RON
Τελική αξία της σύμβασης
33,056,092.00 RON
Ανάθεση σύμβασης
Επίσημη επωνυμία: Focality
Ταχυδρομική διεύθυνση: Str. Sulfinei nr. 18
Πόλη: Iași
Ταχυδρομικός κώδικας: 700671
Χώρα: ROU

Επίσημη επωνυμία: FOCALITY
Ταχυδρομική διεύθυνση: Strada Sulfinei, Nr. 18
Πόλη: Iasi
Ταχυδρομικός κώδικας: 700671
Χώρα: ROU
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.