Publications Office of the EU
236/PN/2024 — Προμήθεια φαρμάκων για τα είδη UCK 241-260 - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει τους κωδικούς CPV που προκύπτουν από το κείμενο της διαδικασίας

- αναφέρει κείμενο που μεταφράζεται αυτόματα στη γλώσσα περιήγησης

236/PN/2024 — Προμήθεια φαρμάκων για τα είδη UCK 241-260

  • Δημοσιεύτηκε
    10/09/2024
  • Προθεσμία
    11/10/2024
  • Αποσφράγιση των προσφορών
    11/10/2024
  • Σήμερα
    05/09/2026
Κατάσταση
Ολοκληρώθηκαν οι υποβολές
Τύπος σύμβασης
Supplies
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: Περισσότεροι του ενός τόποι εκτέλεσης
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: PL633 Trójmiejski
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
33600000 Φαρμακευτικά προϊόντα
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Αριθμός παρτίδων
20
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
236/PN/2024 Pozycje 241-260
Περιγραφή

1. Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια φαρμάκων για το UCK στην ποικιλία, η εκτιμώμενη ποσότητα και οι απαιτήσεις που ορίζονται στο παράρτημα 3 του SWZ. 2. Η αναθέτουσα αρχή επιτρέπει την υποβολή μερικής προσφοράς. Ως μερικές προσφορές νοούνται τα επιμέρους στοιχεία που ορίζονται στο παράρτημα 3 των όρων εργασίας. Ο αντισυμβαλλόμενος μπορεί να υποβάλει προσφορά για ένα ή περισσότερα αντικείμενα. 3. Ως μέρος των ειδών που σημειώνονται στο έντυπο της ποικιλίας και της τιμής με το σύμβολο (**) στο παράρτημα 3 της ΠΧΠ, το παραγγέλον μέρος απαιτεί το προσφερόμενο παρασκεύασμα να περιλαμβάνεται στον κατάλογο των φαρμάκων που επιστρέφονται και χρησιμοποιούνται σε προγράμματα φαρμάκων ή στον κατάλογο των φαρμάκων για τα οποία επιστρέφεται η δαπάνη που χρησιμοποιούνται στη χημειοθεραπεία. 4. Ο παραγγέλλων προσδιόρισε τον τρόπο συσκευασίας με τη μορφή της ποικιλίας και της τιμής. Σε είδη για τα οποία δεν υπάρχει τέτοια περιγραφή, ο αντισυμβαλλόμενος μπορεί να προσφέρει οποιαδήποτε μέθοδο συσκευασίας σύμφωνα με την ποσότητα που απαιτείται από το παραγγελθέν μέρος που προσδιορίζεται στο είδος. Ο ανάδοχος πρέπει να εκτιμήσει την προτεινόμενη μέθοδο συσκευασίας με κατάλληλο υπολογισμό. 5. Οι παραδόσεις θα γίνονται διαδοχικά, σε ποσότητα και ποικιλία, σύμφωνα με μερικές παραγγελίες του Παραγγέλλοντος Μέρους εντός 2 ημερών από την ημερομηνία υποβολής της παραγγελίας. Ο ανάδοχος υποχρεούται να παραδώσει την παραγγελθείσα ποικιλία με δικά του έξοδα στο Φαρμακείο του Νοσοκομείου. 6. Η Αναθέτουσα Αρχή απαιτεί οι τιμές των προσφερόμενων φαρμάκων να μην είναι υψηλότερες από τις επίσημες τιμές που αναφέρονται στο άρθρο. 1 και 2 του νόμου της 12ης Μαΐου 2011 σχετικά με την επιστροφή εξόδων για φάρμακα που προορίζονται για ειδική διατροφή και ιατροτεχνολογικά προϊόντα (Επίσημη Εφημερίδα 11.122.696), που ισχύει κατά την ημερομηνία υποβολής των προσφορών, κατά περίπτωση. 7. Τα προσφερόμενα φάρμακα πρέπει να συμμορφώνονται με τον νόμο περί φαρμάκων της 6ης Σεπτεμβρίου 2001 (Επίσημη Εφημερίδα αριθ. Εφημερίδα της Νομοθεσίας 2022, σημείο 2301), κατά περίπτωση. Τα προσφερόμενα φάρμακα πρέπει να έχουν άδεια κυκλοφορίας στην Πολωνία υπό τους όρους που προβλέπονται στο άρθρο 3 ή 4α του νόμου περί φαρμακευτικών προϊόντων. 8. Η αναθέτουσα αρχή επιτρέπει την υποβολή ισοδύναμης προσφοράς για τις θέσεις 26, 30, 260, 261, 262. Το παραγγέλον συμβαλλόμενο μέρος ενημερώνει ότι οποιαδήποτε κύρια ονόματα που χρησιμοποιούνται στην περιγραφή του αντικειμένου της σύμβασης προσδιορίζουν το απαιτούμενο πρότυπο της παραγγελθείσας ποικιλίας. Η Αναθέτουσα Αρχή επιτρέπει την υποβολή προσφορών με ισοδύναμες ποιοτικές παραμέτρους, με την ίδια χημική σύνθεση ως προς τις βασικές ουσίες. Η απόδειξη της συμμόρφωσης με τον όρο ισοδυναμίας εναπόκειται στον αντισυμβαλλόμενο.

Μέθοδος υποβολής
Ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://portal.smartpzp.pl/uck.gdansk/public/postepowanie?postepowanie=73621096
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Ηλεκτρονική υποβολή: απαιτείται
https://portal.smartpzp.pl/uck.gdansk/public/postepowanie?postepowanie=73621096
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
11/10/2024 10:00
Τόπος εκτέλεσης
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.