Publications Office of the EU
«Παραλαβή και επεξεργασία του κωδικού αποβλήτων ex 19 12 12– κλάσμα υψηλής θερμογόνου δύναμης (preRDF) από μεικτά αστικά απόβλητα» - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει κείμενο που μεταφράζεται αυτόματα στη γλώσσα περιήγησης

«Παραλαβή και επεξεργασία του κωδικού αποβλήτων ex 19 12 12– κλάσμα υψηλής θερμογόνου δύναμης (preRDF) από μεικτά αστικά απόβλητα»

  • Δημοσιεύτηκε
    26/08/2024
  • Προθεσμία
    24/09/2024
  • Αποσφράγιση των προσφορών
    24/09/2024
  • Ανατέθηκαν
    04/12/2024
  • Σήμερα
    02/09/2026
Κατάσταση
Ανατέθηκαν
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: Περισσότεροι του ενός τόποι εκτέλεσης
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: PL821 Krośnieński
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
90513000 Υπηρεσίες επεξεργασίας και διάθεσης μη επικίνδυνων απορριμμάτων και αποβλήτων
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
798,000.00 PLN
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
DZ-2300-13/RCO/2024
Περιγραφή

1. Αντικείμενο της σύμβασης είναι η υπηρεσία συλλογής, μεταφοράς και επεξεργασίας αποβλήτων σε εγκατάσταση παραγωγής εναλλακτικών καυσίμων, η οποία ταξινομείται σύμφωνα με τον ισχύοντα κατάλογο αποβλήτων, υπό τον κωδικό ex 19 12 12, άλλων αποβλήτων (συμπεριλαμβανομένων των μεικτών ουσιών και αντικειμένων) από τη μηχανική επεξεργασία αποβλήτων εκτός εκείνων που απαριθμούνται στο 19 12 11, τα οποία παράγονται στη δημοτική εγκατάσταση RCO Krosno κατά τη διαδικασία μηχανικής επεξεργασίας μη διαχωρισμένων (μεικτών) αστικών αποβλήτων, εφεξής καλούμενα «απόβλητα». 2. Απαιτήσεις σχετικές με το αντικείμενο της σύμβασης: α) Η συνολική ποσότητα των αποβλήτων που αναμένεται να παραδοθεί κατά τη διάρκεια της παρούσας σύμβασης είναι περίπου 1 200 Mg αποβλήτων καθημερινής συλλογής από 21 Mg έως 50 Mg, (από Δευτέρα έως Παρασκευή ανάλογα με τις ανάγκες του Παραγγέλλοντος Μέρους), το παραγγέλον Μέρος διατηρεί το δικαίωμα να παραδώσει μια μικρότερη ποσότητα αποβλήτων, αλλά η ποσότητα αυτή δεν θα είναι μικρότερη από 700 Mg. β) τα απόβλητα αυτά θα αποτελούν το λεγόμενο κλάσμα preRDF. Τα απόβλητα θα παράγονται με μηχανική και χειροκίνητη επεξεργασία, με αποτέλεσμα να αφαιρούνται από το ρεύμα τα ακόλουθα κλάσματα: γυαλί, μεγάλες ταινίες και χαρτοκιβώτια, σιδηρούχα και μη σιδηρούχα μέταλλα. Τα απόβλητα θα περιέχουν, μεταξύ άλλων, ελαφρά κλάσματα μη ανακυκλώσιμων πρώτων υλών, γ) τα απόβλητα θα μεταφέρονται με τη μορφή συμπιεσμένων δοκών, δ) τα απόβλητα θα συλλέγονται από τη μεταφορά του Αναδόχου και με έξοδα της Δευτέρας έως Παρασκευής, ανάλογα με τις ανάγκες του Παραγγέλοντος Μέρους από τις 6:15 έως τις 21:30, ε) τα έξοδα φόρτωσης βαρύνουν το Παραγγέλον Μέρος, στ) το Παραγγέλον Μέρος διατηρεί το δικαίωμα να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση σε περίπτωση αναβολής της ημερομηνίας ισχύος του Παραρτήματος 4 του Κανονισμού του Υπουργού Οικονομίας της 16ης Ιουλίου (Επίσημη Εφημερίδα 2015, θέση 2015). 1277), 3. Η Αναθέτουσα Αρχή απαιτεί από τον Ανάδοχο να έχει εγγραφεί στο μητρώο φορέων που εισάγουν προϊόντα, συσκευασμένα προϊόντα και διαχείριση αποβλήτων (BDO) που τηρεί ο Περιφερειάρχης της Επαρχίας, που αναφέρεται στο άρθρο 49 παρ. 1 του νόμου της 14ης Δεκεμβρίου 2012 για τα απόβλητα στον τομέα της αποθήκευσης, της επεξεργασίας αποβλήτων με κωδικό ex 19 12 12 και στον τομέα της παραγωγής εναλλακτικών καυσίμων από απόβλητα με κωδικό 19 12 10 και το πεδίο εφαρμογής της μεταφοράς αποβλήτων με κωδικό 19 12 12 12. 4. Πρόσθετες απαιτήσεις Ρήτρα σχετικά με την απασχόληση βάσει σύμβασης εργασίας Άρθρο 1 του νόμου περί δημοσίων συμβάσεων βάσει του άρθρου 95 sec. 1 του νόμου περί δημοσίων συμβάσεων απαιτεί από τον ανάδοχο ή τον υπεργολάβο να απασχολεί άτομα που εκτελούν δραστηριότητες σχετικές με τη μεταφορά αποβλήτων (οδηγούς) κατά τη διάρκεια της σύμβασης βάσει σύμβασης εργασίας. Οι σχετικές αποφάσεις ρυθμίζονται στην παράγραφο 7 του μέρους ΙΙ του υποδείγματος σύμβασης SWZ. Η λεπτομερής περιγραφή του αντικειμένου της σύμβασης παρατίθεται στο κεφάλαιο IV του SWZ.

Μέθοδος υποβολής
Ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d5239e2c-cff4-4003-a3f1-a7fda7d5d065
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Ηλεκτρονική υποβολή: απαιτείται
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d5239e2c-cff4-4003-a3f1-a7fda7d5d065
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
24/09/2024 11:30
Τόπος εκτέλεσης
Μέθοδος ανάθεσης
Κριτήριο:
Τύπος: price
Περιγραφή: Kryterium - cena za 1 Mg Waga - 100 %
Στάθμιση (ποσοστό, ακριβές) : 100
Εκτιμώμενη αξία
Δεν είναι διαθέσιμο
Τελική αξία της σύμβασης
798,000.00 PLN
Ανάθεση σύμβασης
Επίσημη επωνυμία: EURO-EKO Sp. z o.o.
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: Mielec
Ταχυδρομικός κώδικας: 39-300
Χώρα:
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.