Publications Office of the EU
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΥΚΑΜΠΤΩΝ ΜΑΝΤΙΝΕΛΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΩΝ ΠΛΕΥΚΩΝ το - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει τους κωδικούς CPV που προκύπτουν από το κείμενο της διαδικασίας

- αναφέρει κείμενο που μεταφράζεται αυτόματα στη γλώσσα περιήγησης

ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΥΚΑΜΠΤΩΝ ΜΑΝΤΙΝΕΛΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΩΝ ΠΛΕΥΚΩΝ το

  • Δημοσιεύτηκε
    04/03/2024
  • Προθεσμία
    05/04/2024
  • Αποσφράγιση των προσφορών
    05/04/2024
  • Ανατέθηκαν
    22/05/2024
  • Σήμερα
    05/09/2026
Κατάσταση
Ανατέθηκαν
Τύπος σύμβασης
Supplies
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Město Vsetín
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: Περισσότεροι του ενός τόποι εκτέλεσης
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: CZ072 Zlínský kraj
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
37450000 Εξοπλισμός υπαίθριων αθλημάτων και αθλημάτων γηπέδου
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
7,700,000.00 CZK
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
6,981,112.00 CZK
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
MUVS-S 5624/2024
Περιγραφή

Αντικείμενο της δημόσιας σύμβασης που ανατέθηκε είναι η προμήθεια νέων ευέλικτων σανίδων και συναφών εξαρτημάτων εντός της αίθουσας του Χειμερινού Σταδίου Na Lapači. Καθορίζεται λεπτομερώς παρακάτω και στην τεκμηρίωση του έργου. Ο τόπος εκτέλεσης της επίμαχης δημόσιας σύμβασης είναι το Winter Stadium Na Lapači, Na Lapači 394, 755 01 Vsetín - Rokytnice, Τσεχία, στο γεωτεμάχιο αριθ. 1078 – k.ú. Rokytnice u Vsetín (στα Αγγλικά). Στόχος είναι η προμήθεια και εγκατάσταση ευέλικτων – ευέλικτων σανίδων και των εξαρτημάτων τους, προσαρμοσμένων στην τρέχουσα διάταξη της παιδικής χαράς – του παγοδρομίου και της γύρω περιοχής, λόγω της ανάγκης αντικατάστασης σανίδων και εξαρτημάτων, τα οποία δεν συμμορφώνονται πλέον με τους ισχύοντες κανόνες και απαιτήσεις των κανόνων του IIHF, στο παγοδρόμιο Na Lapači στο Vsetín. Το αντικείμενο της σύμβασης διαιρείται σε τέσσερα αντικείμενα – μια απλή περιγραφή: ΕΣ 04 - ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΜΑΝΤΙΝΕΛΩΝ Οι υφιστάμενοι φραγμοί στην πορεία – η περιοχή πάγου συναρμολογείται – συναρμολογούνται από μεμονωμένα μέρη. Αυτά τα μέρη γίνονται ως ενωμένη στενά άκαμπτη δομή φιαγμένη από σχεδιαγράμματα χάλυβα (γρύλους), γαλβανισμένη εν θερμώ επιφάνεια. Οι σανίδες είναι επενδυμένες εξωτερικά με πλάκες από πολυπροπυλένιο Τ1. 5 χιλ., χρώμα άσπρο, τα οποία αγκυροβολούνται άμεσα στη δομή μετάλλων με τις αλληλεπικαλυπτόμενες ενώσεις. Από την πλευρά του μαθήματος, η επένδυση είναι κατασκευασμένη από πολυπροπυλένιο tl. 10 χιλ. με το κάλυμμα διαφήμισης φιαγμένο από πολυανθρακικό tl. 3 mm, για τον πάγο υπάρχει κίτρινο περίγραμμα — προστατευτική (αγκίστρι) λωρίδα και κορυφαία λωρίδα κάλυψης από πολυπροπυλένιο μπλε χρώματος. Στην ψυχόμενη πλάκα σκυροδέματος, τα επιμέρους μέρη αγκυρώνονται σε στοιχεία αγκύρωσης, τα οποία εγκαταστάθηκαν πριν από τη σκυροδέτηση της ψυχόμενης πλάκας σκυροδέματος (το 2016). Οι υπάρχουσες σανίδες θα αποσυναρμολογηθούν επαγγελματικά (συμπεριλαμβανομένου του προστατευτικού γυαλιού) έτσι ώστε να μην καταστραφούν τα υπάρχοντα στοιχεία αγκύρωσης στην πλάκα σκυροδέματος και επίσης χωρίς να καταστραφεί η επιφάνεια σκυροδέματος κατά τη διάρκεια της αποσυναρμολόγησης και του χειρισμού. SO 01 - ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΥΚΑΜΠΤΩΝ ΜΑΝΤΙΝΕΛΩΝ ΚΑΙ ΠΛΕΞΙΣΚΕΛΙΩΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ Παράδοση και εγκατάσταση νέων πλήρων ευέλικτων - εύκαμπτων σανίδων για χόκεϊ επί πάγου στις παραμέτρους που δίνονται από τους ισχύοντες κανόνες χόκεϊ επί πάγου (IIHF, ČSLH, ELH). Η κατασκευή της σανίδας θα διαιρεθεί οριζόντια έτσι ώστε το πάνω μέρος της να μπορεί να αποσυναρμολογηθεί μερικώς ή πλήρως ανά πάσα στιγμή, ακόμη και όταν υπάρχει πάγος στην επιφάνεια του σκυροδέματος. Παράδοση και τοποθέτηση του διχτυού ασφαλείας πίσω από τις πύλες πάνω από το πλέγμα από την προεξοχή των σανίδων. Παράμετροι, είσοδοι και είσοδοι στην επιφάνεια του πάγου σύμφωνα με το σχέδιο της σανίδας (βλ. σχεδιάγραμμα). Οι εύκαμπτοι πίνακες θα παρασχεθούν με τη δυνατότητα τοποθέτησης 2 κομματιών του ενσωματωμένου διαστήματος διαφήμισης πάγου στην κατασκευή του εύκαμπτου πίνακα, η υπόθεση του μεγέθους της περιοχής πάγου είναι 640x2880 χιλ. + δομικό πλαίσιο, οι θέσεις για την τοποθέτηση του διαστήματος διαφήμισης πάγου είναι εμφανείς από το μέρος σχεδίων. SO 02 - ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΧΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΜΑΝΤΙΝΕΛΩΝ Οι υφιστάμενες περιοχές και τα υπερυψωμένα δάπεδα γύρω από τις σανίδες δεν είναι ικανοποιητικά. Μετά την αποσυναρμολόγηση της υπάρχουσας επιφάνειας και την εγκατάσταση της ηλεκτρικής καλωδίωσης (εγκατάσταση καλωδίων τροφοδοσίας LV και SLP - CYKY-J 3x2,5 για την προστασία κυματοειδούς εύκαμπτου κόκκινου DN 50 mm, δύο στρώσεων, υλικού HDPE/LDPE DN 50 και επίσης καλωδίων δεδομένων - 2x καλώδια FTP cat6 για την προστασία κυματοειδούς εύκαμπτου κόκκινου DN 40 mm, δύο στρώσεων, υλικού HDPE/LDPE και προετοιμασίας για την αποθήκευση του οπτικού καλωδίου - HDPE DN32 προστατευτικό στα υπό εξέταση πάνελ LED) θα κατασκευαστεί ένα νέο κάλυμμα πάνελ καναλιών εγκατάστασης - είναι πρόσφατα σχεδιασμένο από σανίδες περόνης th.~50 mm (λόγω αυξημένης υγρασίας), καθώς και μια βάση από νέο αδιάβροχο πλέγμα κόντρα πλακέ. 15 mm και τοποθέτηση νέας επιφάνειας από καουτσούκ (πλήρως κολλημένη) – βλ. τεκμηρίωση σχεδίου. SO 03 - ΣΥΛΛΟΓΗ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ Μετά την εγκατάσταση νέων εύκαμπτων σανίδων, συμπεριλαμβανομένων προστατευτικών γυαλιών, θα πραγματοποιηθεί διεξοδικός καθαρισμός — σκούπισμα με ηλεκτρική σκούπα της υπάρχουσας επιφάνειας της ψυχόμενης πλάκας από σκυρόδεμα. Στη συνέχεια, θα πραγματοποιηθεί πλήρης επίστρωση της επιφάνειας του σκυροδέματος με επίστρωση με βάση εποξειδικές ρητίνες — RAL 9010 — λευκό, ακολουθούμενη από μέτρηση και τοποθέτηση σε στρώματα του πεδίου ice-hockey —κόκκινες και μπλε γραμμές, σημεία και δακτύλιοι για ρίψη, στο παγοδρόμιο σύμφωνα με τους ισχύοντες κανόνες του LH— βλ. την τεκμηρίωση του σχεδίου.
το

Μέθοδος υποβολής
Ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/00304450
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Ηλεκτρονική υποβολή: απαιτείται
https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/00304450
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
05/04/2024 13:30
Τόπος εκτέλεσης
Κωδικός CPV
Μέθοδος ανάθεσης
Nejnižší nabídková cena bez DPH
Εκτιμώμενη αξία
7,700,000.00 CZK
Τελική αξία της σύμβασης
6,981,112.00 CZK
Ανάθεση σύμβασης
Επίσημη επωνυμία: PERFECT ICE s.r.o.
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: Ostrava - Martinov
Ταχυδρομικός κώδικας: 72300
Χώρα:
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.