Publications Office of the EU
Τεχνικός εξοπλισμός σύμφωνα με τα άρθρα 53 και επόμενα του HOAI 2021, ομάδες εγκαταστάσεων 1, 2, 3 και 8 των φάσεων λειτουργίας 1-9 για τη νέα κατασκευή του κέντρου ημερήσιας φροντίδας Breitungstraße στο Weißenburg i. Bay. - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει κείμενο που μεταφράζεται αυτόματα στη γλώσσα περιήγησης

Τεχνικός εξοπλισμός σύμφωνα με τα άρθρα 53 και επόμενα του HOAI 2021, ομάδες εγκαταστάσεων 1, 2, 3 και 8 των φάσεων λειτουργίας 1-9 για τη νέα κατασκευή του κέντρου ημερήσιας φροντίδας Breitungstraße στο Weißenburg i. Bay.

  • Δημοσιεύτηκε
    27/01/2026
  • Προθεσμία
    26/02/2026
  • Αποσφράγιση των προσφορών
    26/02/2026
  • Σήμερα
    04/09/2026
Κατάσταση
Ολοκληρώθηκαν οι υποβολές
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Stadt Weißenburg
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: Περισσότεροι του ενός τόποι εκτέλεσης
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: DE25C Weißenburg-Gunzenhausen
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
71300000 Υπηρεσίες μηχανικού
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
BRE_7_742_1_HLS
Περιγραφή

Η πόλη Weißenburg i.Bay. σχεδιάζει να διαλύσει το υπάρχον κέντρο ημερήσιας φροντίδας στο Breitungstraße 16 στο Weißenburg και να το αντικαταστήσει με ένα νέο κτίριο που πληροί τις τρέχουσες διαρθρωτικές και εκπαιδευτικές απαιτήσεις. Η απόφαση του δημοτικού συμβουλίου σχετικά με αυτό είναι διαθέσιμη. Το οικόπεδο είναι περίπου 2.500 m2 και βρίσκεται σε μια ήσυχη κατοικημένη περιοχή στα ανατολικά της πόλης του Weißenburg. Στο κέντρο / κέντρο της παλιάς πόλης το ακίνητο βρίσκεται σε κοντινή απόσταση με τα πόδια περίπου 12 λεπτά, με ποδήλατο περίπου 5 λεπτά. Η υπάρχουσα θέση του κέντρου ημερήσιας φροντίδας έχει μεγάλη δημοτικότητα, καθώς εκτός από τα ανατολικά τμήματα του Weißenburg, ειδικά τα ανατολικά τμήματα του Weißenburg προσεγγίζουν επίσης αυτό το νηπιαγωγείο και την κούνια. Το διαφημιζόμενο μέτρο είναι η νέα κατασκευή του κέντρου ημερήσιας φροντίδας. Η αποξήλωση του αποθέματος πραγματοποιείται εκ των προτέρων από τον δήμο Weißenburg με άλλον ανάδοχο. Συνολικά 124 παιδιά θα φροντιστούν στο μελλοντικό κέντρο ημερήσιας φροντίδας, συμπεριλαμβανομένων 4 x 25 παιδιών νηπιαγωγείου και 2 x 12 παιδιών βρεφονηπιακού σταθμού. Λόγω του μεγέθους του υπάρχοντος οικοπέδου (περίπου 2.500 τ.μ.), θα χρειαστεί να χτιστεί το νέο κτίριο σε δύο ορόφους, καθώς το οικόπεδο διαθέτει επίσης θέσεις στάθμευσης για το προσωπικό, θέσεις στάθμευσης ποδηλάτων για τα παιδιά και ένα ευρύχωρο χώρο ελεύθερου παιχνιδιού, ξεχωριστό για τα παιδιά του βρεφονηπιακού σταθμού και τα παιδιά του νηπιαγωγείου. Οι ιδιότητες του υπάρχοντος κήπου, τα μεγάλα, σκιερά δέντρα και η ήσυχη τοποθεσία στο πίσω μέρος θα πρέπει να διατηρηθούν. Ως εκ τούτου, η στενή συνεργασία των κτιρίων πολεοδομικού σχεδιασμού με τις υπαίθριες εγκαταστάσεις πολεοδομικού σχεδιασμού είναι απολύτως απαραίτητη. Απαιτείται η συντήρηση του υφιστάμενου κήπου και ο ευαίσθητος χειρισμός των υφιστάμενων δενδρόφυτων και φυτικών κατασκευών, ιδίως στα νότια του υφιστάμενου κτιρίου. Το κτίριο πρόκειται να χτιστεί ως ξύλινο κτίριο από αστικό ξύλο. Η εκτίμηση του υπερβάλλοντος κόστους από τον πελάτη έχει ως αποτέλεσμα ο στόχος για την ομάδα κόστους 300 + 400 ακαθάριστα 4,5 εκατ. EUR και για την ομάδα κόστους 500 ακαθάριστα 0,4 εκατ. EUR για την εκτέλεση και τον σχεδιασμό να μην υπερβαίνει αυτό το πλαίσιο κόστους. Ο σχεδιασμός έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στα μέσα του 2026. Η μετεγκατάσταση των υφιστάμενων ομάδων από το υφιστάμενο νηπιαγωγείο στο προσωρινό νηπιαγωγείο έχει προγραμματιστεί για τα μέσα του 2027. Η κατασκευή και η έναρξη χρήσης προγραμματίζεται επί του παρόντος για τον Δεκέμβριο του 2029.

Μέθοδος υποβολής
Ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://staatsanzeiger-eservices.de
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Ηλεκτρονική υποβολή: απαιτείται
https://staatsanzeiger-eservices.de
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
26/02/2026 10:00
Τόπος εκτέλεσης
Μέθοδος ανάθεσης
Projektabwicklung
Εκτιμώμενη αξία
Δεν είναι διαθέσιμο
Τελική αξία της σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Ανάθεση σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.