Publications Office of the EU
Γαλλία-Grenoble: Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Γαλλία-Grenoble: Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης

  • Ανατέθηκαν
    30/07/2018
  • Σήμερα
    03/09/2026
Κατάσταση
Ανατέθηκαν
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Conseil général de l'Isère
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: FRK24 Isère
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: FRK24 Isère
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
71000000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
917,000.00 EUR
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
Δεν είναι διαθέσιμο
Περιγραφή

La maîtrise d'œuvre porte sur les études et les travaux à effectuer pour réaliser les opérations d'aménagement de sécurité la section de 32 km de la RD1075 entre le col du Fau et le col de la Croix Haute. Les travaux à réaliser comprennent:
— la création de zones de dépassement sécurisées (des créneaux de dépassement à 2+1 voies conformes aux recommandations et des créneaux beaucoup plus courts adaptés à la topographie de l'axe),
— la création de carrefours et la sécurisation d'intersections existantes,
— la rectification de courbes,
— la réalisation d'aménagements paysagers et de mesures compensatoires suite aux impacts environnementaux.

Μέθοδος υποβολής
Δεν είναι διαθέσιμο
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Not applicable
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Η σύμβαση περιλαμβάνει τη σύναψη συμφωνίας-πλαισίου
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
Δεν είναι διαθέσιμο
Τόπος εκτέλεσης
Μέθοδος ανάθεσης
The most economic tender
Εκτιμώμενη αξία
Δεν είναι διαθέσιμο
Τελική αξία της σύμβασης
917,000.00 EUR
Ανάθεση σύμβασης
Επίσημη επωνυμία: WSP France
Ταχυδρομική διεύθυνση: 33 allée Champrond
Πόλη: Saint-Ismier
Ταχυδρομικός κώδικας: 38330
Χώρα: FRA

Επίσημη επωνυμία: Sitetudes
Ταχυδρομική διεύθυνση: 31 rue Mazenod
Πόλη: Lyon
Ταχυδρομικός κώδικας: 69003
Χώρα: FRA

Επίσημη επωνυμία: Bertrand Richard Paysagiste DPLG
Ταχυδρομική διεύθυνση: 9 allée de La Chaux
Πόλη: Andrezieux-Boutheon
Ταχυδρομικός κώδικας: 42160
Χώρα: FRA
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.