Publications Office of the EU
Γερμανία-Münster: Αρχιτεκτονικές υπηρεσίες για κτίρια - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Γερμανία-Münster: Αρχιτεκτονικές υπηρεσίες για κτίρια

  • Δημοσιεύτηκε
    13/07/2017
  • Προθεσμία
    11/08/2017
  • Ανατέθηκαν
    05/12/2017
  • Σήμερα
    05/09/2026
Κατάσταση
Ανατέθηκαν
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
Yes
Αγοραστής
Wirtschaftsförderung Münster GmbH und Ruderverein Münster 1882 e. V.
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: DEA33 Münster, Kreisfreie Stadt
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: DEA33 Münster, Kreisfreie Stadt
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
71221000 Αρχιτεκτονικές υπηρεσίες για κτίρια
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
450,000.00 EUR
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
660,972.10 EUR
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
Δεν είναι διαθέσιμο
Περιγραφή

Zur Wasserseite befinden sich zwei alte Speichergebäude (Hill-Speicher) aus den 20er Jahren, die als Giebelbauwerke mit Ziegelmauerwerk erstellt wurden. Die Gebäude müssen vollständig umgebaut und saniert werden. Zur Straßenseite „Am Mittelhafen“ befindet sich der Teil des Gebäudekomplexes, welcher Mitte der 50er Jahre als Lager-/Bürohaus inkl. „Gefolgschaftsräume“ errichtet wurde. Die Lagerhalle ist nunmehr abgängig. Die Aufgabe besteht darin, die Bestandsgebäude in der Form umzubauen, dass diese den zukünftigen Nutzeranforderungen gerecht werden. Es ist angedacht, dass der Ruderverein Münster in etwa 1 500 m2 des EG einzieht und einen Teil der Freiflächen des Geländes für den Ruderbetrieb nutzt. Die B-Side wird Teile des EG sowie im 1. und 2. OG die Flächen mit vers. Funktionen bespielen (rd. 2 450 m2). Ferner sind für die B-Side im Außenbereich Aktionsbereiche, ein Eingangsbereich und Stellplätze zu errichten.

Μέθοδος υποβολής
Διεύθυνση για την αποστολή προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής:
Επίσημη επωνυμία: Wirtschaftsförderung Münster GmbH und Ruderverein Münster 1882 e. V.
Ταχυδρομική διεύθυνση: Steinfurter Straße 60a
Πόλη: Münster
Κωδικός NUTS: DEA33
Ταχυδρομικός κώδικας: 48149
Χώρα: DEU
Υπεύθυνος επικοινωνίας: Wirtschaftsförderung Münster GmbH
Κύρια διεύθυνση: http://www.wfm-muenster.de/
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Submission for all lots
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
Δεν είναι διαθέσιμο
Τόπος εκτέλεσης
Μέθοδος ανάθεσης
The most economic tender
Εκτιμώμενη αξία
450,000.00 EUR
Τελική αξία της σύμβασης
660,972.10 EUR
Ανάθεση σύμβασης
Επίσημη επωνυμία: Architekturbüro Heinrich Böll, Dipl.-Ing. Architekt BDA DWB
Ταχυδρομική διεύθυνση: Max-Fiedler-Str. 6
Πόλη: Essen
Ταχυδρομικός κώδικας: 45128
Χώρα: DEU
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.