Publications Office of the EU
D-Erlangen: Υπηρεσίες αρχιτέκτονα, μηχανικού και τεχνικού γραφείου - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει τους κωδικούς CPV που προκύπτουν από το κείμενο της διαδικασίας

D-Erlangen: Υπηρεσίες αρχιτέκτονα, μηχανικού και τεχνικού γραφείου

  • Ανατέθηκαν
    12/05/2011
  • Σήμερα
    01/09/2026
Κατάσταση
Ανατέθηκαν
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Δεν είναι διαθέσιμο
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: DE252 Erlangen, Kreisfreie Stadt
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: Δεν είναι διαθέσιμο
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
71240000 Υπηρεσίες αρχιτέκτονα, μηχανικού και τεχνικού γραφείου
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
420,000.00
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
406,959.07 EUR
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
Δεν είναι διαθέσιμο
Περιγραφή

Historie des Objektes:
Das Schul- und Sportgebäude wurde 1954 am heutigen Standort erbaut. Ende der 90-Jahre wurde im Innenhof ein Pavillon für 4 weitere Klassenräume in Fertigbauweise errichtet. Neue Räumlichkeiten für die Mittagsverpflegung sowie Aufenthalts- und Gruppenräume wurden 2005/2006 in einem Anbau an der Nordseite des Hauptgebäudes realisiert.
Nutzung:
Naturwissenschaftlich - technologisches und sprachliches Gymnasium.
Gesamtzahl der Schülerinnen und Schüler 2007/2008: ca. 12.30 Schüler.
Nutzflächen: Schulkomplex (Hauptgebäude, Klassenhäuser 1 - 4, Pavillon 5) NGF ca. 11.000 m² (davon Unterrichtsräume ca. 4 100 m²).
Objektbeschreibung:
Der Schulkomplex besteht aus einem 4-geschossigen Hauptgebäude. Im Osten schließt ein 3-geschossiger Anbau (Zeichentrakt), im Westen die Turnhalle an das Hauptgebäude an.
Baukonstruktion:
Funktionaler Stahlbetonbau, tragende Wände Mauerwerk, Fassaden verputzt.
Decken: Stahlbetonmassivdecken (Klassenhäuser, Zwischenbauten und Verbindungsbauten) und Stahlbetonrippendecken (Hauptgebäude).
Dächer: Holzdachstuhl mit Ziegeleindeckung, Flachdächer Stahlbeton mit Bitumenabdichtung.
Sanierungsumfang:
Im Rahmen des Schulsanierungsprogramms der Stadt Erlangen ist eine Teilsanierung des Schulkomplexes geplant. Die Turnhalle ist nicht Bestandteil der Sanierungsmaßnahmen. Die geplanten Sanierungsmaßnahmen umfassen überwiegend die Ertüchtigung des Brandschutzes, die Sanierung bzw. Austausch der haustechnischen Anlagen und die Sanierung der Klassenräume und Flure sowie WC-Anlagen Schüler. Die Sanierung muss bei laufendem Schulbetrieb erfolgen, Interimslösungen zur Aufrechterhaltung des Schulbetriebs während der Sanierungsabschnitte sind mit den Nutzern abzustimmen.
Terminliche Grobplanung:
Nach derzeitigem Kenntnisstand sind folgende Grobtermine angedacht:
Fortführung der Planung: 2011.
Beginn der Sanierungsmaßnahmen: Juli 2013.
Ende der Sanierungsmaßnahmen: Ende 2015.
Weitere Informationen: www.erlangen.de/ausschreibungen (dort: VOF-Verfahren SOG_Sanierung Ohm Gymnasium, Erlangen).
Die Bewerbung ist an folgende Adresse zu senden: Stadt Erlangen, Gebäudemanagement-Sachgebiet Neubau, Postfach 31 60, 91051 Erlangen.

Μέθοδος υποβολής
Δεν είναι διαθέσιμο
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Not applicable
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
Δεν είναι διαθέσιμο
Τόπος εκτέλεσης
Κωδικός CPV

71240000 - Υπηρεσίες αρχιτέκτονα, μηχανικού και τεχνικού γραφείου

45214000 - Κατασκευαστικές εργασίες για κτίρια εκπαίδευσης ή έρευνας

45000000 - Κατασκευαστικές εργασίες

45200000 - Εργασίες για ολόκληρες κατασκευές ή μέρη κατασκευών και έργα πολιτικού μηχανικού

Μέθοδος ανάθεσης
The most economic tender
Εκτιμώμενη αξία
420,000.00
Τελική αξία της σύμβασης
406,959.07 EUR
Ανάθεση σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.