Publications Office of the EU
DNS - Δασοκομικές δραστηριότητες στη διαδικασία καλλιέργειας στις OZ Považie, OZ Sever και OZ Tatry - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει κείμενο που μεταφράζεται αυτόματα στη γλώσσα περιήγησης

DNS - Δασοκομικές δραστηριότητες στη διαδικασία καλλιέργειας στις OZ Považie, OZ Sever και OZ Tatry

  • Δημοσιεύτηκε
    12/08/2026
  • Σήμερα
    01/09/2026
  • Προθεσμία
    16/09/2026
Κατάσταση
Δημοσιεύτηκε
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
LESY Slovenskej republiky, štátny podnik
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: Περισσότεροι του ενός τόποι εκτέλεσης
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: SK032 Banskobystrický kraj
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
77230000 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με τη δασοκομία
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
1,279,000.00 EUR
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
DNS PČ Považie, Tatry a Sever
Περιγραφή

Αντικείμενο των συμβάσεων που ανατίθενται στο πλαίσιο του δυναμικού συστήματος αγορών (εφεξής «DNS») θα είναι ο καθαρισμός εκτάσεων από υπολείμματα μετά τη συγκομιδή, η προετοιμασία του εδάφους για την αποκατάσταση των δασών, η αναδάσωση με φύτευση ή σπορά, η μετέπειτα φροντίδα των νεαρών δασοσυστάδων με την προστασία τους από ζιζάνια, θηράματα και η ανατροφή τους με αραίωση και απομάκρυνση ανεπιθύμητων δέντρων από τη δασοσυστάδα, προκειμένου να βελτιωθεί η ποιότητα και η σταθερότητά τους. Αυτή η βασική φροντίδα συμπληρώνεται από εργασίες για την προστασία των δασών, με στόχο την πρόληψη και την άμεση άμυνα κατά επιβλαβών παραγόντων, εργασίες για την απομάκρυνση χωροκατακτητικών βοτάνων και φυτών, άλλες καλλιεργητικές εργασίες, εργασίες για τη διατήρηση και αναπαραγωγή της δεξαμενής γονιδίων δασικών δένδρων και εργασίες για τη διατήρηση του δικτύου δασικών μεταφορών με σκοπό την εκτέλεση καλλιεργητικών δραστηριοτήτων. Πρόκειται για μια επαγγελματική δραστηριότητα που επικεντρώνεται στη βιώσιμη διαχείριση των δασών με τέτοιο τρόπο και στον βαθμό που διατηρείται η βιολογική ποικιλότητα, η ανθεκτικότητα, η ικανότητα παραγωγής και αποκατάστασής τους, η διάρκεια ζωής και η ικανότητά τους να εκπληρώνουν τις παραγωγικές, κοινωνικές και οικολογικές λειτουργίες των δασών. Πρόκειται για μια διαφοροποιημένη διαχείριση των δασών που λαμβάνει υπόψη τις ποικίλες φυσικές, φυτικές, οικονομικές, οικονομικές και κοινωνικές συνθήκες και απαιτήσεις που εφαρμόζονται κατά την ανάπτυξη και εφαρμογή του προγράμματος δασικής φροντίδας και τις διαδικασίες σύμφωνα με ειδικούς κανονισμούς για την εξάλειψη των συνεπειών έκτακτων περιστάσεων και απρόβλεπτων ζημιών στα δάση.

Μέθοδος υποβολής
Ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/80370/summary
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Ηλεκτρονική υποβολή: απαιτείται
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/80370/summary
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Η σύμβαση περιλαμβάνει τη σύναψη συμφωνίας-πλαισίου
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
Δεν είναι διαθέσιμο
Τόπος εκτέλεσης
Μέθοδος ανάθεσης
Cena
Εκτιμώμενη αξία
1,279,000.00 EUR
Τελική αξία της σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Ανάθεση σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.