-
Δημοσιεύτηκε04/02/2026
-
Προθεσμία11/03/2026
-
Αποσφράγιση των προσφορών26/03/2026
-
Ανατέθηκαν27/07/2026
-
Σήμερα04/09/2026
Χρήσιμες λειτουργίες
- αναφέρει τους κωδικούς CPV που προκύπτουν από το κείμενο της διαδικασίας
- αναφέρει κείμενο που μεταφράζεται αυτόματα στη γλώσσα περιήγησης
Ολοκληρωμένη υπηρεσία καθαρισμού σε διάφορα κτίρια του Πανεπιστημίου του Αλικάντε, που προορίζεται για Ειδικά Κέντρα Απασχόλησης Κοινωνικής Πρωτοβουλίας, σύμφωνα με την τέταρτη πρόσθετη διάταξη του νόμου 9/2017 για τις συμβάσεις του δημόσιου τομέα.
Note: Δεν υπολογίστηκαν επιτυχώς όλες οι πληροφορίες για τη διαδικασία αυτή. Για περισσότερες λεπτομέρειες, συμβουλευτείτε τα συνδεδεμένα έγγραφα.
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή της ολοκληρωμένης υπηρεσίας καθαρισμού σε διάφορα κτίρια του Πανεπιστημίου του Αλικάντε, η οποία προορίζεται για ειδικά κέντρα απασχόλησης κοινωνικής πρωτοβουλίας, σύμφωνα με την τέταρτη πρόσθετη διάταξη του νόμου 9/2017 περί συμβάσεων του δημόσιου τομέα. Η παρούσα σύμβαση χαρακτηρίζεται ως κατ’ αποκλειστικότητα κατ’ εφαρμογή της τέταρτης πρόσθετης διάταξης του νόμου 9/2017, της 8ης Νοεμβρίου, περί συμβάσεων του δημόσιου τομέα. Σύμφωνα με την τέταρτη πρόσθετη διάταξη, η συμμετοχή στην παρούσα πρόσκληση υποβολής προσφορών προορίζεται αποκλειστικά για τα ειδικά κέντρα απασχόλησης κοινωνικής πρωτοβουλίας, τα οποία ρυθμίζονται στο ενοποιημένο κείμενο του γενικού νόμου για τα δικαιώματα των ατόμων με αναπηρία και την κοινωνική τους ένταξη, που εγκρίθηκε με το βασιλικό νομοθετικό διάταγμα 1/213 της 29ης Νοεμβρίου (για την εισαγωγή εταιρειών που ρυθμίζονται από τον νόμο 44/2007 της 13ης Δεκεμβρίου 2007 για τη ρύθμιση του συστήματος εισαγωγής εταιρειών) και συμμορφώνονται με τις απαιτήσεις που ορίζονται στην εν λόγω νομοθεσία για την εν λόγω εξέταση. Ο αποκλειστικός χαρακτήρας της παρούσας σύμβασης αναφέρεται στην προκήρυξη του διαγωνισμού. Σύμφωνα με τη δέκατη τέταρτη τελική διάταξη του νόμου 9/2017, τα ΕΣΕ πρέπει να πληρούν την απαίτηση της κοινωνικής πρωτοβουλίας κατά τους όρους που καθορίζει. Η επεξεργασία του φακέλου αυτού δικαιολογείται από την ανάγκη σύναψης σύμβασης για την υπηρεσία «Ολοκληρωμένου καθαρισμού σε διάφορα κτίρια του Πανεπιστημίου του Αλικάντε, που προορίζονται αποκλειστικά για ειδικά κέντρα απασχόλησης κοινωνικής πρωτοβουλίας», προκειμένου να παρασχεθεί σε ολόκληρη την πανεπιστημιακή κοινότητα υπηρεσία καθαρισμού για τα κτίρια που αναφέρονται στις τεχνικές προδιαγραφές.
https://contrataciondelestado.es/wps/poc?uri=deeplink:detalle_licitacion&idEvl=0m2nd3NsWj5VkTabT%2FRM8A%3D%3D
https://contrataciondelestado.es/wps/poc?uri=deeplink:detalle_licitacion&idEvl=0m2nd3NsWj5VkTabT%2FRM8A%3D%3D
90910000 - Υπηρεσίες καθαρισμού
77300000 - Υπηρεσίες φυτοκομίας
77000000 - Υπηρεσίες γεωργίας, δασοκομίας, φυτοκομίας, υδατοκαλλιέργειας και μελισσοκομίας
98000000 - Λοιπές κοινοτικές, κοινωνικές και ατομικές υπηρεσίες
Τύπος: quality
Περιγραφή: CRITERIO BOLSA DE HORAS ANUAL (Fase 1-Parte 2).
Στάθμιση (ποσοστό, ακριβές) : 6
Κριτήριο:
Τύπος: price
Περιγραφή: PRECIO (OFERTA ECONÓMICA) (Fase 2).
Στάθμιση (ποσοστό, ακριβές) : 46
Κριτήριο:
Τύπος: quality
Περιγραφή: PRECIO HORA EXTRA (Fase 2).
Στάθμιση (ποσοστό, ακριβές) : 6
Κριτήριο:
Τύπος: quality
Περιγραφή: 1. ORGANIZACIÓN DEL SERVICIO Y PLAN DE TRABAJO (Fase 1-Parte 1)..
Στάθμιση (ποσοστό, ακριβές) : 24
Κριτήριο:
Τύπος: quality
Περιγραφή: 2. CONTROL DE CALIDAD DEL SERVICIO (Fase 1-Parte 1)..
Στάθμιση (ποσοστό, ακριβές) : 14
Κριτήριο:
Τύπος: quality
Περιγραφή: 3. PLAN DE EJECUCIÓN MEDIOAMBIENTAL (Fase 1-Parte 1)..
Στάθμιση (ποσοστό, ακριβές) : 4
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: ALICANTE
Ταχυδρομικός κώδικας: 03010
Χώρα:
Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.