Publications Office of the EU
Ετήσια δειγματοληψία σε 460 έως περίπου 530 σημεία μέτρησης υπόγειων υδάτων της πολιτείας Schleswig-Holstein το - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει κείμενο που μεταφράζεται αυτόματα στη γλώσσα περιήγησης

Ετήσια δειγματοληψία σε 460 έως περίπου 530 σημεία μέτρησης υπόγειων υδάτων της πολιτείας Schleswig-Holstein το

  • Δημοσιεύτηκε
    20/02/2024
  • Προθεσμία
    28/03/2024
  • Αποσφράγιση των προσφορών
    02/04/2024
  • Ανατέθηκαν
    03/05/2024
  • Σήμερα
    06/09/2026
Κατάσταση
Ανατέθηκαν
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Land Schleswig-Holstein vertreten durch das Landesamt für Umwelt endvertreten durch die Gebäudemanagement Schleswig-Holstein AöR
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: Περισσότεροι του ενός τόποι εκτέλεσης
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: DEF0B Rendsburg-Eckernförde
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
90733000 Υπηρεσίες που σχετίζονται με ρυπασμένα ύδατα
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
818,637.00 EUR
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
ZV-M5-24-0212000-412.06
Περιγραφή

Για την εφαρμογή του «Γενικού Διοικητικού Κανονισμού για τον χαρακτηρισμό των περιοχών που έχουν υποστεί νιτρορύπανση και ευτροφισμό (AVV Territory Determination – AVV GeA)», κατ’ αρχήν, η περιεκτικότητα σε πλεονάζον άζωτο πρέπει να προσδιορίζεται σε όλα τα σημεία μέτρησης του δικτύου χαρακτηρισμού, προκειμένου να είναι δυνατή η εξαγωγή συμπερασμάτων σχετικά με την αρχική ποσότητα νιτρικών που εισέρχεται στα υπόγεια ύδατα. Στην παρούσα έρευνα θα πρέπει επίσης να συμπεριληφθούν περαιτέρω σημεία μέτρησης του επιχειρησιακού δικτύου μετρήσεων σύμφωνα με την EUWRRL. Για τη δοκιμή, απαιτείται κατάλληλη δειγματοληψία και επακόλουθη ανάλυση των αερίων αζώτου (N2) και αργού (Ar) στα υπόγεια ύδατα (μέθοδος N2/Ar). Δεδομένου ότι η απονίτρωση συμβαίνει μόνο με την παρουσία ορισμένων συνθηκών στα υπόγεια ύδατα και ως εκ τούτου απελευθερώνονται τάσεις αντίδρασης απονίτρωσης, είναι απαραίτητο να γνωρίζουμε τις συγκεντρώσεις άλλων συστατικών για να αξιολογήσουμε τα αποτελέσματα. Ως εκ τούτου, τα δείγματα υπόγειων υδάτων θα πρέπει επίσης να εξετάζονται για τα κύρια συστατικά που προσδιορίζονται στο παράρτημα. Τα αποτελέσματα της ανάλυσης αξιολογούνται και καταρτίζονται σύμφωνα με την προβλεπόμενη μέθοδο.
το

Μέθοδος υποβολής
Ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://www.meinauftrag.rib.de
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Ηλεκτρονική υποβολή: απαιτείται
https://www.meinauftrag.rib.de
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
02/04/2024 10:00
Τόπος εκτέλεσης
Μέθοδος ανάθεσης
Preis
Εκτιμώμενη αξία
Δεν είναι διαθέσιμο
Τελική αξία της σύμβασης
818,637.00 EUR
Ανάθεση σύμβασης
Επίσημη επωνυμία: AGROLAB Potsdam GmbH
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: Potsdam
Ταχυδρομικός κώδικας: 14473
Χώρα:
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.