Publications Office of the EU
Δέσμη 2 - Παροχή δημόσιων υπηρεσιών στις επαρχιακές σιδηροδρομικές μεταφορές κατά την περίοδο από την 1η Ιανουαρίου 2029 έως τις 8 Δεκεμβρίου 2035 - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει τους κωδικούς CPV που προκύπτουν από το κείμενο της διαδικασίας

- αναφέρει κείμενο που μεταφράζεται αυτόματα στη γλώσσα περιήγησης

Δέσμη 2 - Παροχή δημόσιων υπηρεσιών στις επαρχιακές σιδηροδρομικές μεταφορές κατά την περίοδο από την 1η Ιανουαρίου 2029 έως τις 8 Δεκεμβρίου 2035

  • Ανακοινώθηκαν
    06/08/2026
  • Σήμερα
    01/09/2026
Κατάσταση
Ανακοινώθηκαν
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Województwo Łódzkie
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: Περισσότεροι του ενός τόποι εκτέλεσης
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: PL712 Łódzki
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
60200000 Υπηρεσίες μεταφορών μέσω σιδηροδρόμων
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
2
Περιγραφή

Εκτέλεση δημόσιων μεταφορών σε επαρχιακές σιδηροδρομικές μεταφορές σε γραμμές επικοινωνίας: α) Łódź – Koluszki – Skierniewice – Βαρσοβία – τις εργάσιμες ημέρες β) Łódź – Sieradz έως τα σύνορα του βοεβοδάτου Wielkopolskie (διεύθυνση Poznań), γ) Łódź – Kutno έως τα σύνορα του βοεβοδάτου Kujawsko-Pomorskie (διεύθυνση Toruń), δ) Łódź – Piotrków Trybunalski – Radomsko έως τα σύνορα του βοεβοδάτου της Σιλεσίας (διεύθυνση Częstochowa), ε) Zduńska Wola – Poddębice – τα σύνορα του βοεβοδάτου Wielkopolskie (διεύθυνση Koło), στ) Zduńska Wola – Chorzew Siemkowice – Biała Szlachecka – τα σύνορα του βοεβοδάτου της Σιλεσίας (διεύθυνση Częstochowa), ζ) Łódź – Koluszki – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – τα σύνορα του βοεβοδάτου Mazowieckie (κατεύθυνση Radom). Στην περίπτωση γραμμών που διασχίζουν τα σύνορα του βοεβοδάτου (πέραν του πλησιέστερου σταθμού στο γειτονικό βοεβοδάτο, επιτρέποντας μεταφορές με σκοπό την περαιτέρω μετακίνηση ή την τεχνική αντιστροφή της σιδηροδρομικής μεταφοράς και της μεταφοράς επιστροφής ή σε σταθμό στο γειτονικό βοεβοδάτο, που βρίσκεται σε απόσταση άνω των 30 χιλιομέτρων από τα σύνορα του βοεβοδάτου), η έναρξη των υπηρεσιών μεταφορών υπόκειται στη σύναψη κατάλληλων συμφωνιών ή ρυθμίσεων με τα οικεία βοεβοδάτα. Η τελική διαδρομή της μεταφοράς που αναφέρεται στην προηγούμενη περίοδο καθορίζεται μέσω διακανονισμού μεταξύ του βοεβοδάτου του Łódź και των άλλων διοργανωτών δημόσιων μεταφορών. Επιφυλάσσεται:  την κυκλοφορία αμαξοστοιχιών μόνο σε μικρότερα τμήματα των προαναφερόμενων γραμμών επικοινωνίας·  την κυκλοφορία αμαξοστοιχιών σε διαδρομές που αποτελούνται από διαφορετικές γραμμές επικοινωνίας (ή τμήματα αυτών) οι οποίες απαριθμούνται ανωτέρω. Οι τελικές σιδηροδρομικές σχέσεις στις προαναφερθείσες γραμμές επικοινωνίας θα προκύψουν από την τεχνική σκοπιμότητα της δρομολόγησης των συνδέσεων, μεταξύ άλλων σε σχέση με εργασίες που εκτελούνται επί του παρόντος ή στο μέλλον από τον αρμόδιο διαχειριστή σιδηροδρομικής υποδομής ή φορέα εκμετάλλευσης επιβατικού σταθμού. Η παρούσα ανακοίνωση αποτελεί την ανακοίνωση που αναφέρεται στο άρθρο 23 παράγραφος 1. Νόμος και άρθρο 1 του νόμου περί δημόσιων μεταφορών. Κανονισμός (ΕΚ) αριθ. 1370/2007 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου, της 23ης Οκτωβρίου 2007, για τις δημόσιες επιβατικές σιδηροδρομικές και οδικές μεταφορές και την κατάργηση των κανονισμών του Συμβουλίου (ΕΟΚ) αριθ. 1191/69 και (ΕΟΚ) αριθ. 1107/70. Επιφυλάσσεται να τροποποιήσει τις αναφερόμενες πληροφορίες σύμφωνα με το άρθρο 23 παράγραφος 5 και 6 του νόμου περί δημοσίων μεταφορών.

Μέθοδος υποβολής
Δεν είναι διαθέσιμο
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Δεν είναι διαθέσιμο
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
Δεν είναι διαθέσιμο
Τόπος εκτέλεσης
Κωδικός CPV

60210000 - Υπηρεσίες δημόσιων μεταφορών μέσω σιδηροδρόμων

60200000 - Υπηρεσίες μεταφορών μέσω σιδηροδρόμων

60112000 - Υπηρεσίες δημόσιων οδικών μεταφορών

60110000 - 60110000

60100000 - Υπηρεσίες οδικών μεταφορών

63000000 - Βοηθητικές και επικουρικές υπηρεσίες μεταφορών· υπηρεσίες ταξιδιωτικών πρακτορείων

Μέθοδος ανάθεσης
Δεν είναι διαθέσιμο
Εκτιμώμενη αξία
Δεν είναι διαθέσιμο
Τελική αξία της σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Ανάθεση σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.