Publications Office of the EU
Φινλανδία-Kokkola: Κατασκευαστικές εργασίες - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Φινλανδία-Kokkola: Κατασκευαστικές εργασίες

  • Ανατέθηκαν
    29/03/2022
  • Σήμερα
    06/09/2026
Κατάσταση
Ανατέθηκαν
Τύπος σύμβασης
Works
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Kokkolan Urheilupuisto Oy Karleby Idrottspark Ab
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: FI1D5 Keski-Pohjanmaa
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: FI1D5 Keski-Pohjanmaa
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
50,000,000.00 EUR
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
Δεν είναι διαθέσιμο
Περιγραφή

Hankinnan kohteena on Kokkolan urheilupuiston suunnittelu ja toteutus. Tilaaja hankkii hinta-laatusuhteelta parhaan tarjouksen tehneen palveluntuottajien muodostaman ryhmittymän suunnittelemaan ja toteuttamaan Kokkolan urheilupuiston kehittämistä yhteistyössä Tilaajan kanssa. Vähimmäisvaatimukset ja valintaperusteet on ilmoitettu tarjouspyyntöasiakirjoissa. Hanke on tarkoitus käynnistää kokonaisuutta koskevalla hankesuunnitteluvaiheella (KAS0), jossa määritetään koko hankkeen tarkempi aikataulutus vuosille 2021–2025. Tämä vaihe on tarkoitus toteuttaa 04-06/2022. Hankesuunnitteluvaiheen jälkeen edetään vaiheiden suunnitteluun ja toteutukseen.
Isossa kuvassa hankkeen suunnittelun ja toteutuksen vaiheistus rakentuu vuosien 2022–2025 aikana seuraavien askelten kautta:
Ensimmäisessä vaiheessa on tarkoitus rakentaa harjoitusjääkaukalot ja sisäjuoksurata sekä sisäareenan, jonka kehitysvaihe toteutetaan alustavasti 04-12/2022 ja toteutusvaihe 10/2022–06/2024.
Toisessa vaiheessa on tarkoitus uudistaa jäähalli sekä urheilutalon suojeltu osa, jonka kehitysvaihe toteutetaan alustavasti 01–08/2023 ja toteutusvaihe 08/2023–04/2025.
Kolmannessa vaiheessa on tarkoitus rakentaa jalkapallostadion ensin UEFA 2 -vaatimusten mukaisesti, jonka jälkeen optiona on stadionin rakentaminen UEFA 3 -vaatimusten mukaisesti. Tämän vaiheen kehitysvaihe toteutetaan alustavasti 08/2023–03/2024 ja toteutusvaihe 03/2024–04/2025.

Μέθοδος υποβολής
Δεν είναι διαθέσιμο
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Not applicable
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Δεν είναι διαθέσιμο
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
Δεν είναι διαθέσιμο
Τόπος εκτέλεσης
Μέθοδος ανάθεσης
Not applicable
Εκτιμώμενη αξία
Δεν είναι διαθέσιμο
Τελική αξία της σύμβασης
50,000,000.00 EUR
Ανάθεση σύμβασης
Επίσημη επωνυμία: YIT Suomi Oy
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: Kokkola
Ταχυδρομικός κώδικας:
Χώρα: FIN

Επίσημη επωνυμία: UKI Arkkitehdit Oy
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: Oulu
Ταχυδρομικός κώδικας:
Χώρα: FIN

Επίσημη επωνυμία: Arkkitehtitoimisto Jääskeläinen Oy
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: Seinäjoki
Ταχυδρομικός κώδικας:
Χώρα: FIN

Επίσημη επωνυμία: Ramboll Finland Oy
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: Espoo
Ταχυδρομικός κώδικας:
Χώρα: FIN

Επίσημη επωνυμία: Granlund Pohjanmaa Oy
Ταχυδρομική διεύθυνση:
Πόλη: Vaasa
Ταχυδρομικός κώδικας:
Χώρα: FIN
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.