Publications Office of the EU
I-Ίσπρα: Υπηρεσίες συντήρησης μηχανολογικών συστημάτων στις πυρηνικές ζώνες του JRC - Ανάδοχοι στην ΕΕ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Αυτή η σελίδα περιέχει περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα για τη βελτίωση της ευρεσιμότητας και της προσβασιμότητας

- αναφέρει τους κωδικούς CPV που προκύπτουν από το κείμενο της διαδικασίας

I-Ίσπρα: Υπηρεσίες συντήρησης μηχανολογικών συστημάτων στις πυρηνικές ζώνες του JRC

  • Δημοσιεύτηκε
    12/10/2012
  • Προθεσμία
    29/11/2012
  • Αποσφράγιση των προσφορών
    29/11/2012
  • Σήμερα
    01/09/2026
Κατάσταση
Ολοκληρώθηκαν οι υποβολές
Τύπος σύμβασης
Services
Πρόκειται για ανανέωση υφιστάμενης διαδικασίας
No
Αγοραστής
Evropska komisija – JRC Ispra
Τόπος εκτέλεσης
NUTS code: Δεν είναι διαθέσιμο
Τόπος του αγοραστή
NUTS code: Δεν είναι διαθέσιμο
Επιχειρηματικός τομέας (Κύριο CPV)
50500000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης αντλιών, δικλείδων, στροφίγγων, μεταλλικών δοχείων και μηχανημάτων
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
4,000,000.00 EUR
Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (χωρίς ΦΠΑ)
Δεν είναι διαθέσιμο
Αριθμός αναφοράς του διαγωνισμού
JRC/IPR/2012/C01/008/OC.
Περιγραφή

Οι προς εκτέλεση υπηρεσίες συντήρησης μηχανολογικών συστημάτων για τη μονάδα C01 (Μονάδα Αποξήλωσης και Διαχείρισης των Πυρηνικών Εγκαταστάσεων) αφορούν πυρηνικές και συμβατικές εγκαταστάσεις και εργαστήρια (περίπου 60 κτίρια) μαζί με τον συναφή βοηθητικό εξοπλισμό τους, που, με λίγες εξαιρέσεις, βρίσκονται στις πυρηνικές ζώνες [«χαρακτηρισμένες ζώνες» σύμφωνα με το DL230 (νομοθετικό διάταγμα αριθ. 230)] των εγκαταστάσεων του JRC στην Ίσπρα. Οι υπηρεσίες συντήρησης αφορούν κυρίως συστήματα, εγκαταστάσεις και δίκτυα διανομής υγρών και αερίων [βιομηχανικά ύδατα, ψυχρό και θερμό ύδωρ για αστική θέρμανση, πόσιμο ύδωρ, εγκαταστάσεις πυρόσβεσης, πεπιεσμένος αέρας, συστήματα κενού, συστήματα εξαερισμού (συμβατικού και πυρηνικού)] και τα εξαρτήματά τους (αντλίες, βαλβίδες, δεξαμενές, σωλήνες, κινητήρες, μηχανήματα εξαερισμού, κλιματιστικά κ.λπ.). Ο κύριος όγκος των υπηρεσιών θα συνίσταται σε δραστηριότητες προγραμματισμένης (προληπτικής) ή/και έκτακτης (διορθωτικής) συντήρησης που θα διεξάγονται επί τόπου. Σε ό,τι αφορά το δεύτερο σκέλος, στις ζητούμενες υπηρεσίες ενδέχεται επίσης να περιλαμβάνονται η αναλυτική μελέτη και μελέτη εφαρμογής, και η κατασκευή νέων συστημάτων ως επέκτασης ή/και για την αντικατάσταση υφιστάμενων συστημάτων/εγκαταστάσεων.

Μέθοδος υποβολής
Δεν είναι διαθέσιμο
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές
Submission for all lots
Πληροφορίες σχετικά με μια δημόσια σύμβαση, μια συμφωνία πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Η σύμβαση περιλαμβάνει τη σύναψη συμφωνίας-πλαισίου
Συμφωνία-πλαίσιο με several φορείς εκμετάλλευσης
Όροι για το άνοιγμα των προσφορών (ημερομηνία)
29/11/2012 14:30
Τόπος εκτέλεσης
Δεν είναι διαθέσιμο
Μέθοδος ανάθεσης
The most economic tender
Εκτιμώμενη αξία
4,000,000.00 EUR
Τελική αξία της σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Ανάθεση σύμβασης
Δεν είναι διαθέσιμο
Προκαταρκτική προκήρυξη
Σύμβαση
Ανάθεση
Footnote - legal notice

Το περιεχόμενο αυτό που δημοσιεύεται σ’ αυτή τη σελίδα αποτελεί απλώς πρόσθετη υπηρεσία και δεν παράγει έννομα αποτελέσματα. Τα θεσμικά όργανα της Ένωσης δεν φέρουν καμία ευθύνη για το περιεχόμενό του. Οι επίσημες εκδόσεις των σχετικών προκηρύξεων διαγωνισμών είναι εκείνες που δημοσιεύονται στο συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης και είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο TED. Αυτά τα επίσημα κείμενα είναι άμεσα προσβάσιμα μέσω των συνδέσμων που περιέχονται στην παρούσα σελίδα. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ανακοίνωση για την εξηγησιμότητα και την ευθύνη στον τομέα των δημόσιων συμβάσεων.