-
Veröffentlicht18/11/2022
-
Frist19/12/2022
-
Öffnung der Angebote19/12/2022
-
Heute31/08/2026
Hilfsprogramme
Rumänien-Călimănești: Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Achiziție servicii de proiectare și asistentă tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivul de investiții: "Reconversia si reutilizarea terenului cu vegetatie forestiera din Zona Hotelului Central – Calimanesti si transformarea acestuia in Padure – Parc – Zona de agrement si recreere ". Ofertantul își va asuma responsabilitatea deplină pentru proiectare, întocmirea documentației pentru obținerea autorizațiilor, avizelor și acordurilor precum și asistența tehnică din partea proiectantului pe perioada de execuție a lucrărilor. Documentația va fi elaborată și predată respectând etapele de proiectare prevăzute în HG 907/2016 precum și ale Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții. Se vor elabora si preda urmatoarele documentatii:
- Documentație tehnică pentru obținere Certificat de urbanism;
- Documentație pentru obținerea avizelor prevăzute în Certificatul de urbanism;
- Studii: geotehnic, hidrologic, topografic;
- Studiu de Fezabilitate
- Expertiză tehnică;
- Documentație de avizare a lucrărilor de intervenții;
- Documentație pentru obținerea autorizației executării lucrărilor de construire (PAC/DTAC/DTOS);
- Proiect tehnic de execuție (P.T.E.) și detalii de execuție (D.E.);
- Antemăsurători, Caiete de sarcini, Liste cu cantități de lucrări pe categorii de lucrări și Graficul de realizare a investiției
Asistența tehnică din partea proiectantului este obligatorie pe perioada de atribuire a contractului de lucrări, pe perioada de execuție a lucrărilor, precum și participarea acestuia la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuție, avizat de către Inspectoratul de Stat în Construcții - I.S.C. si nu poate depasi valoarea de 20.0000 lei fara TVA
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor- 20 zile
Offizielle Bezeichnung: Orasul Calimanesti
Nationale Registernummer: 2541630
Postanschrift: Strada: Calea lui Traian, nr. 380
Ort: Calimanesti
NUTS-Code RO415
Postleitzahl: 245600
Land: ROU
Kontaktperson: Aurelia Nicolaescu
Hauptadresse: www.primaria-calimanesti.ro
Der auf dieser Seite veröffentlichte Inhalt ist ausschließlich als zusätzliche Informationsquelle gedacht und entfaltet keinerlei Rechtswirkung. Die Organe der Union übernehmen keine Haftung für seinen Inhalt. Die amtlichen Fassungen der jeweiligen Ausschreibungsbekanntmachungen sind in der Ergänzung zum Amtsblatt der Europäischen Union veröffentlicht und in TED verfügbar. Diese amtlichen Texte sind über die Links auf dieser Seite unmittelbar zugänglich. Weitere Informationen sind der Bekanntmachung über die Erklärbarkeit und Haftung des öffentlichen Auftragswesens zu entnehmen.