Publications Office of the EU
Rumänien-Cluj-Napoca: Vermietung von Schwerlastwagen mit Fahrer - Ausschreibungen der EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumänien-Cluj-Napoca: Vermietung von Schwerlastwagen mit Fahrer

  • Veröffentlicht
    20/04/2022
  • Frist
    05/05/2022
  • Öffnung der Angebote
    05/05/2022
  • Vergeben
    23/08/2023
  • Heute
    03/09/2026
Status
Vergeben
Art des Auftrags
Services
Neuausschreibung
No
Käufer
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin D.R.D.P Cluj
Erfüllungsort
NUTS code: RO113 Cluj
Standort des Käufers
NUTS code: RO113 Cluj
Wirtschaftszweig (Haupt-CPV)
60182000 Vermietung von Schwerlastwagen mit Fahrer
Geschätzter Gesamtauftragswert (ohne MwSt.)
6,400,000.00 RON
Endgültiger Gesamtauftragswert (ohne MwSt.)
181,442,394.00 RON
Nähere Angaben finden Sie in jedem Los.
Anzahl der Lose
8
Referenznummer der Ausschreibung
16054368/2022/1209/4/1+2
Beschreibung

Servicii de inchiriere utilaje pentru Sectia Productie a DRDP Cluj - Acord Cadru 2 ani
Valoare minima 103.240,00 lei fara TVA
Valoare maxima 6.400.000,00 lei fara TVA , din care:
Lot 1 -valoare min – 6.400 lei fara TVA -max – 1.850.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 425.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 500.000 lei fara TVA
Lot 2 -valoare min – 3.600 lei fara TVA – max – 180.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 33.750 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 67.500 lei fara TVA
Lot 3-valoare min – 2.560 lei fara TVA – max – 320.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 64.000,00 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 96.000,00 lei fara TVA
Lot 4-valoare min – 4.240 lei fara TVA – max – 238.500 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 53.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 79.500 lei fara TVA
Lot 5-valoare min – 5.000 lei fara TVA – max – 345.700 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 70.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 100.000 lei fara TVA
Lot 6-valoare min – 39.000 lei fara TVA – max – 975.500 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 195.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 292.500 lei fara TVA
Lot 7 valoare min – 18.440 lei fara TVA – max – 1.290.800 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 276.600 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 368.800 lei fara TVA
Lot 8-valoare min – 24.000 lei fara TVA – max – 1.200.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 240.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 360.000 lei fara TVA
Cantitatile minime si maxime aferente acordului-cadru se regasesc ca Anexa la documentatia de atribuire/Caiet de Sarcini.
Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin. 7 din Legea 98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala.
A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
*Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva.

Einreichungsmethode
Angebote/Anträge auf Teilnahme sind zu richten an:
Offizielle Bezeichnung: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin D.R.D.P Cluj
Nationale Registernummer: 16054368
Postanschrift: Strada: DECEBAL 128
Ort: Cluj-Napoca
NUTS-Code RO113
Postleitzahl: 400205
Land: ROU
Kontaktperson: Serviciul Achizitii
Hauptadresse: www.drdpcluj.ro
Form, in der die Angebote einzureichen sind
Submission for one lot only
Informationen über einen öffentlichen Auftrag, eine Rahmenvereinbarung oder ein dynamisches Beschaffungssystem
Die Auftragsvergabe beinhaltet den Abschluss einer Rahmenvereinbarung.
Rahmenvereinbarung mit single Wirtschaftsteilnehmer
Bedingungen für die Öffnung der Angebote (Datum)
05/05/2022 15:00
Erfüllungsort
Vorinformation
Auftrag
Vergabe
Footnote - legal notice

Der auf dieser Seite veröffentlichte Inhalt ist ausschließlich als zusätzliche Informationsquelle gedacht und entfaltet keinerlei Rechtswirkung. Die Organe der Union übernehmen keine Haftung für seinen Inhalt. Die amtlichen Fassungen der jeweiligen Ausschreibungsbekanntmachungen sind in der Ergänzung zum Amtsblatt der Europäischen Union veröffentlicht und in TED verfügbar. Diese amtlichen Texte sind über die Links auf dieser Seite unmittelbar zugänglich. Weitere Informationen sind der Bekanntmachung über die Erklärbarkeit und Haftung des öffentlichen Auftragswesens zu entnehmen.