Publications Office of the EU
die Tschechische Republik-České Budějovice: Bauarbeiten - Ausschreibungen der EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

die Tschechische Republik-České Budějovice: Bauarbeiten

  • Vergeben
    26/05/2014
  • Heute
    03/09/2026
Status
Vergeben
Art des Auftrags
Works
Neuausschreibung
No
Käufer
Nicht verfügbar
Erfüllungsort
NUTS code: CZ031 Jihočeský kraj
Standort des Käufers
NUTS code: Nicht verfügbar
Wirtschaftszweig (Haupt-CPV)
45000000 Bauarbeiten
Geschätzter Gesamtauftragswert (ohne MwSt.)
85,809.00
Endgültiger Gesamtauftragswert (ohne MwSt.)
85,809.00 CZK
Referenznummer der Ausschreibung
199014
Beschreibung

V rámci realizace zakázky vyvstala potřeba dodatečných stavebních prací, které nebyly obsaženy v původních zadávacích podmínkách, jejichž potřeba vznikla v důsledku objektivně nepředvídaných okolností a tyto dodatečné stavební práce jsou nezbytné k možnosti provedení původních stavebních prací. Dle projektové dokumentace pro provádění stavby (DPS) má být v rámci objektu A obnovena funkce světlíků, které původně sloužily pro prosvětlení objektu dle původní dokumentace z roku 1966. Následnou rekonstrukcí střechy objektu A došlo k překrytí sklobetonových střešních světlíků dřevěnou nosnou konstrukcí a v celé ploše byla položena nová tepelná izolace a střešní fólie. Stavebně technickým průzkumem (STP) se prokazují možné technické problémy při rekonstrukci. V tomto případě byl proveden odpovídající rozsah STP pro zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby. Při stavu funkčních zakrytých konstrukcí střechy objektu nebylo možné provést přesné zaměření konstrukcí nově navržených. Pro zaměření nové konstrukce světlíku by bylo nutné rozkrýt kompletní skladby střešního pláště (vyřezání střešní fólie, rozebrání tepelné izolace, rozebrání dřevěné nosné konstrukce a vybourání původních sklobetonových konstrukcí) a prostor světlíků kompletně obnažit, čímž by došlo k zatékání do užívaného objektu od doby zpracování STP do doby realizace stavby.V rámci realizace v objektu A v průběhu 03/2014, bylo při provádění bouracích prací (bourání skleněných výplní a odstranění střešního pláště) zjištěno, že střešní světlík v pavilonu A není pravoúhlý. Tuto skutečnost potvrdilo geodetické zaměření odkrytých konstrukcí při realizaci přípravných prací pro provedení nových pásových ocelových světlíků. Tento fakt má dopad do návrhu, zpracování a dodávky nových konstrukcí světlíků. Původní monolitická konstrukce světlíků byla v době zpracování DPS zakryta souvrstvím rekonstruované střechy a nebylo tedy možně ji přesně zaměřit, v čemž spatřuje investor objektivní nepředvídatelnost. Zpracovatel DPS tak vycházel z původní dokumentace z roku 1966, která dokládá, že původní světlíky měly být provedeny jednoznačně jako pravoúhlé. Doplnění stavebních prací ve zmíněném rozsahu v TLZ č. 6 je zcela nezbytné pro dokončení stavby.

Einreichungsmethode
Nicht verfügbar
Form, in der die Angebote einzureichen sind
Not applicable
Informationen über einen öffentlichen Auftrag, eine Rahmenvereinbarung oder ein dynamisches Beschaffungssystem
Nicht verfügbar
Bedingungen für die Öffnung der Angebote (Datum)
Nicht verfügbar
Erfüllungsort
Vergabemethode
Lowest price
Geschätzter Wert
85,809.00
Endgültiger Auftragswert
85,809.00 CZK
Auftragsvergabe
Offizielle Bezeichnung: OHL ŽS, a.s.
Postanschrift: Burešova 938/17
Ort: Brno
Postleitzahl: 602 00
Land: CZE
Vorinformation
Auftrag
Vergabe
Footnote - legal notice

Der auf dieser Seite veröffentlichte Inhalt ist ausschließlich als zusätzliche Informationsquelle gedacht und entfaltet keinerlei Rechtswirkung. Die Organe der Union übernehmen keine Haftung für seinen Inhalt. Die amtlichen Fassungen der jeweiligen Ausschreibungsbekanntmachungen sind in der Ergänzung zum Amtsblatt der Europäischen Union veröffentlicht und in TED verfügbar. Diese amtlichen Texte sind über die Links auf dieser Seite unmittelbar zugänglich. Weitere Informationen sind der Bekanntmachung über die Erklärbarkeit und Haftung des öffentlichen Auftragswesens zu entnehmen.