Publications Office of the EU
Rumänien-Craiova: Mischgut für den Straßenbau - Ausschreibungen der EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Diese Seite enthält automatisch generierte Inhalte, um die Auffindbarkeit und Zugänglichkeit zu verbessern

- Weist auf CPV-Codes hin, die aus dem Text des Verfahrens abgeleitet wurden

Rumänien-Craiova: Mischgut für den Straßenbau

  • Veröffentlicht
    19/08/2022
  • Frist
    26/09/2022
  • Öffnung der Angebote
    26/09/2022
  • Vergeben
    24/10/2023
  • Heute
    01/09/2026
Status
Vergeben
Art des Auftrags
Supplies
Neuausschreibung
No
Käufer
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin DRDP CRAIOVA
Erfüllungsort
NUTS code: RO41 Sud-Vest Oltenia
Standort des Käufers
NUTS code: RO411 Dolj
Wirtschaftszweig (Haupt-CPV)
44113310 Mischgut für den Straßenbau
Geschätzter Gesamtauftragswert (ohne MwSt.)
2,520,637.50 RON
Endgültiger Gesamtauftragswert (ohne MwSt.)
919,750.00 RON
Nähere Angaben finden Sie in jedem Los.
Anzahl der Lose
2
Referenznummer der Ausschreibung
16054368/2022/341S/1+2
Beschreibung

DRDP Craiova dorește achiziționarea de emulsie cationica bituminoasa cu rupere lenta, tip EBCL necesară pentru execuția lucrărilor de reparatii prin refacerea imbracamintei rutiere si cu rupere rapida tip EBCR60 pentru amorsarea straturilor rutiere la lucrarile de întreţinere şi repararea drumurilor nationale.
Achiziţia este necesara pentru asigurarea materialelor necesare lucrărilor de întreţinere curenta si periodica la partea carosabila a drumurilor naţionale si autostrăzilor.
Refacerea imbracamintei rutiere se face utilizând metoda reciclării straturilor de mixtura asfaltica existenta, impreuna cu un aport de agregat natural, emulsie si liant hidraulic.
Imbracamintile rutiere bituminoase sunt imbracamintile in compozitia carora intra bitumul. Unul dintre avantajele importante ale acestora este acela al posibilitatilor de executie etapizata a structurilor rutiere cu astfel de imbracaminti, pe masura necesitatii de marire a capacitatii portante ca urmare a cresterii solicitarilor din trafic. Produsele care fac obiectul prezentului caiet de sarcini respectiv emulsie trebuie sa respecte condiţiile tehnice minimale prevăzute în actele normative specificate mai jos sau orice alte reglementari similare, aflate in vigoare, din legislatia tarilor Uniunii Europene:
1. SR 8877/1-2007 - Emulsii bituminoase cationice. Conditii de calitate;
2. SR EN 13808-2013 - Bitum si lianti bituminosi. Cadrul specificatiilor pentru emulsiile cationice;
3. Ind.AND 551 -99 - Metodologie de determinare a caracteristicilor emulsiilor bituminoase cationice utilizate la lucrările de drumuri;
4. Ind. AND 552 – 99 - Normativ privind condiţiile tehnice de calitate ale emulsiilor bituminoase cationice utilizate la lucrările de drumuri.
Avand in vedere ca transportul se va asigura de catre achizitor, statia de preparat emulsie trebuie sa se afle pe raza de activitate a DRDP Craiova ( jud. Dolj, Mehedinti, Gorj, Valcea, Olt). Pot participa la procedura de achizitie si operatori economici care au statii de preparare amplasate in afara razei DRDP Craiova, dar in acest caz transportul se va asigura de catre furnizor pe cheltuiala sa.
Nota:
A) In temeiul art. 160 alin. 1 din Legea 98/2016, modificata si completata, termenul limita pana la care operatorii economici interesati de participarea la procedura de achizitie publica au dreptul de a solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
B) Conform obligatiei prevazute la art. 160 alin 2 din Legea 98/2016, modificata si completata, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari in a 11 a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in afara termenelor mentionate se va considera tardiva.
Atat solicitarile de clarificari ale operatorilor economici in legatura cu documentatia de atribuire, cat si raspunsul autorităţii contractante la solicitările de clarificări sau informaţii suplimentare, primite în condiţiile art. 160 alin. (1) din Lege, se postează în SEAP la secţiunea specifică, disponibilă în sistemul informatic.

Einreichungsmethode
Angebote/Anträge auf Teilnahme sind zu richten an:
Offizielle Bezeichnung: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin DRDP CRAIOVA
Nationale Registernummer: 16054368
Postanschrift: Calea Severinului nr. 95
Ort: Craiova
NUTS-Code RO411
Postleitzahl: 200768
Land: ROU
Kontaktperson: Alexandra Roxana Durau
Hauptadresse: http://craiova.cnadnr.ro/
Form, in der die Angebote einzureichen sind
Submission for all lots
Informationen über einen öffentlichen Auftrag, eine Rahmenvereinbarung oder ein dynamisches Beschaffungssystem
Die Auftragsvergabe beinhaltet den Abschluss einer Rahmenvereinbarung.
Rahmenvereinbarung mit several Wirtschaftsteilnehmer
Bedingungen für die Öffnung der Angebote (Datum)
26/09/2022 15:00
Erfüllungsort
Vorinformation
Auftrag
Vergabe
Footnote - legal notice

Der auf dieser Seite veröffentlichte Inhalt ist ausschließlich als zusätzliche Informationsquelle gedacht und entfaltet keinerlei Rechtswirkung. Die Organe der Union übernehmen keine Haftung für seinen Inhalt. Die amtlichen Fassungen der jeweiligen Ausschreibungsbekanntmachungen sind in der Ergänzung zum Amtsblatt der Europäischen Union veröffentlicht und in TED verfügbar. Diese amtlichen Texte sind über die Links auf dieser Seite unmittelbar zugänglich. Weitere Informationen sind der Bekanntmachung über die Erklärbarkeit und Haftung des öffentlichen Auftragswesens zu entnehmen.