Publications Office of the EU
CZ-Brno: Måleudstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

CZ-Brno: Måleudstyr

  • Offentliggjort
    13/03/2012
  • Frist
    26/04/2012
  • Åbning af tilbuddene
    26/04/2012
  • Tildelt
    27/06/2012
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Centrum výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i.
Udførelsessted
NUTS code: CZ064 Jihomoravský kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
38300000 Måleudstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,000,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,970,000.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
031206/VY
Beskrivelse

Předmětem plnění nadlimitní veřejné zakázky je kompletní dodávka zobrazovacích fluorescenčních a mikroskopických systémů pro ekofyziologická měření. Součástí dodávky dále bude: podrobné návody k použití v českém nebo anglickém jazyce, doprava na místo určené zadavatelem, uvedení do provozu vč. zaškolení obsluhy, autorizované záruční servisy. Více informací v zadávací dokumentaci.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Eurotender s.r.o.
Postadresse: Jiřího náměstí 4/I
By: Poděbrady
Postnummer: 290 01
Land: CZE
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
26/04/2012 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
4,000,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
3,970,000.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Merci, s.r.o.
Postadresse: Hviezdoslavova 55b
By: Brno
Postnummer: 627 00
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.