Publications Office of the EU
Dostawa urządzeń backupowych wraz z wdrożeniem i uruchomieniem we wskazanych lokalizacjach oraz przeprowadzeniem szkolenia online. - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Dostawa urządzeń backupowych wraz z wdrożeniem i uruchomieniem we wskazanych lokalizacjach oraz przeprowadzeniem szkolenia online.

  • Offentliggjort
    11/06/2026
  • Frist
    19/06/2026
  • Åbning af tilbuddene
    19/06/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL911 Miasto Warszawa
Sektor (hoved-CPV)
48710000 Backup- eller gendannelsesprogrampakke
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
BDG-ZZP.082.9.2026
Beskrivelse

Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) dostawę 3 szt. urządzeń; 2) wdrożenie (w tym instalacja) i uruchomienie urządzeń; 3) przeprowadzenie szkoleń online z obsługi dostarczonych urządzeń. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania następujących prac: 1) dostarczenie urządzeń; 2) fizyczna instalacja urządzeń w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego w pkt 3 poniżej, przy czym wszystkie elementy urządzenia muszą zostać zamontowane w posiadanych szafach serwerowych typu rack, w sposób umożliwiający ich prawidłową wentylację; Wykonawca zapewni listwy zasilające do podłączenia urządzeń oraz wymagane zasilanie; wymagane jest oznakowanie okablowania połączeniowego; 3) skonfigurowanie Urządzeń do współpracy z istniejącą infrastrukturą serwerową we wskazanych lokalizacjach: a) Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie, ul. Bazylianówka 46, 20-144 Lublin; b) Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, ul. Traugutta 25, 90-113 Łódź; c) Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie, ul. Mogilska 25, 31-542 Kraków.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d1c75d85-efe5-4390-bf12-e011f73bfcd0
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d1c75d85-efe5-4390-bf12-e011f73bfcd0
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
19/06/2026 11:00
Tildelingsmetode
Kryterium: "Cena"
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.