Publications Office of the EU
Furnizarea de sisteme de monitorizare continua a glicemiei si consumabile Pompa Diabet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Furnizarea de sisteme de monitorizare continua a glicemiei si consumabile Pompa Diabet

  • Offentliggjort
    25/06/2024
  • Frist
    07/08/2024
  • Åbning af tilbuddene
    07/08/2024
  • Tildelt
    19/11/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO211 Bacău
Sektor (hoved-CPV)
33124130 Diagnostiske artikler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
19,711,799.00 RON
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
8
Referencenummer for tilbuddet
4278728_2024_PAAPD1490964
Beskrivelse

Furnizare de Sisteme de monitorizare continua a glicemiei si Consumabile Pompa Diabet conform CAIET DE SARCINI, prin încheierea unui Acord Cadru- 48 luni cu operatorii economici ai căror ofertă admisibilă se va poziționa pe locul 1,2, 3 în clasamentul întocmit în baza criteriului de atribuire menționat la punctul II.2.5 din Fișa de date a achiziției. Atentie! Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, in a 11 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari /informatiilor suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la pct.-ul invocat mai sus.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.e-licitatie.ro
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.e-licitatie.ro
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
07/08/2024 14:00
Udførelsessted
CPV-kode

33124130 - Diagnostiske artikler

33600000 - Lægemidler

33140000 - Medicinske forbrugsmaterialer

Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.