Publications Office of the EU
Tyskland-Lüdenscheid: Databehandlingsmaskiner (hardware) - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Lüdenscheid: Databehandlingsmaskiner (hardware)

  • Offentliggjort
    25/05/2018
  • Frist
    03/07/2018
  • Åbning af tilbuddene
    03/07/2018
  • Tildelt
    06/08/2018
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Märkischer Kreis
Udførelsessted
NUTS code: DEA58 Märkischer Kreis
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA58 Märkischer Kreis
Sektor (hoved-CPV)
30210000 Databehandlingsmaskiner (hardware)
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
206,800.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
3
Referencenummer for tilbuddet
18-51-L-51
Beskrivelse

Lieferung von 239 Desktop-PC, 382 TFT-Monitoren und 31 CAD-Rechner

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Märkischer Kreis
Postadresse: Heedfelder Straße 45
By: Lüdenscheid
NUTS-kode: DEA58
Postnummer: 58509
Land: DEU
Hovedadresse: www.maerkischer-kreis.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
03/07/2018 12:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.