Publications Office of the EU
Frankrig-Caen: Laboratoriereagenser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Caen: Laboratoriereagenser

  • Offentliggjort
    30/09/2019
  • Frist
    28/10/2019
  • Åbning af tilbuddene
    28/10/2019
  • Tildelt
    19/11/2019
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Centre hospitalier universitaire
Udførelsessted
NUTS code: FRD11 Calvados
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRD11 Calvados
Sektor (hoved-CPV)
33696500 Laboratoriereagenser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
250,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
250,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
BIO2019-154
Beskrivelse

Fourniture et livraison de produits et réalisation des prestations de maintenance pour un automate d'immuno-hématologie Erytra de marque Grifols présent au CH de Lisieux établissement partie du Groupement hospitalier de territoire Normandie Centre.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.marches-publics.gouv.fr/?page=entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&refConsultation=469893&orgAcronyme=x7c
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/10/2019 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
250,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
250,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Grifols France
Postadresse: Bâtiment 10, 1er étage
By: Meyreuil
Postnummer: 13590
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.