Publications Office of the EU
PIM / PAM - Správa přístupů ke kritické infrastruktuře - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PIM / PAM - Správa přístupů ke kritické infrastruktuře

  • Offentliggjort
    20/09/2024
  • Frist
    25/10/2024
  • Åbning af tilbuddene
    25/10/2024
  • Tildelt
    05/02/2025
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Uherskohradišťská nemocnice a.s.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ072 Zlínský kraj
Sektor (hoved-CPV)
48000000 Programpakker og informationssystemer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,765,757.33 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,313,390.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
7756
Beskrivelse

Předmětem veřejné zakázky je dodávka nástroje typu PIM / PAM pro řízení přístupu především, ale nejen, k serverové infrastruktuře pro uživatelské účty typu root, administrátor, servisní účty a účty uživatelů, které mají vyšší než běžné oprávnění, tedy pořízení softwarového vybavení (dále jen „SW“) vč. poskytnutí užívacích práv k SW – trvalé licence, implementace systému (SW řešení), provedení integrací, nastavení souvisejících procesů, poskytnutí souvisejících služeb (vč. proškolení) a veškerého technického a programového vybavení v rozsahu daném technickou specifikací včetně kompletní administrátorské a uživatelské dokumentace, to vše při naplnění požadavků, to vše při naplnění požadavků zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících předpisů, ve znění souvisejících předpisů. Předmět veřejné zakázky zahrnuje rovněž poskytování služeb podpory po dobu 5 let ode dne předání a převzetí zařízení v rámci běžného provozu na úrovni dle přílohy č. 2 SLA obchodních podmínek. Podrobné požadavky zadavatele na dodávku zařízení a další podmínky jsou uvedeny v zadávací dokumentaci.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://nen.nipez.cz/profil/nemuh
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://nen.nipez.cz/profil/nemuh
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
25/10/2024 10:01
Tildelingsmetode
Celková nabídková cena
Anslået værdi
1,765,757.33 CZK
Endelig kontraktværdi
2,313,390.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: AXENTA a.s.
Postadresse:
By: Brno - Trnitá
Postnummer: 60200
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.