-
Offentliggjort04/06/2016
-
Frist05/07/2016
-
Tildelt12/10/2016
-
I dag04/09/2026
Værktøjer
Italien-Perugia: Ansvarsforsikringstjenester
Gara a procedura ristretta centralizzata finalizzata alla gestione assicurativa dei rischi riferiti a sinistri con danni di entità pari o superiori a 800 001 EUR (ottocentomilauno euro) di responsabilità civile delle Aziende Sanitarie e delle Aziende Ospedaliere della Regione Umbria (Azienda Ospedaliera di Perugia — Azienda Ospedaliera di Terni — Azienda USL Umbria n° 1 — Azienda USL Umbria n° 2). Franchigia Assoluta: indipendentemente dall'ammontare dei danni causati dal sinistro, le Aziende Sanitarie Regionali assicurate avranno una somma fissa di 800 000 EUR che rimane completamente a loro carico. L'assicuratore pagherà soltanto il differenziale tra la soglia di 800 000 EUR ed il danno liquidato al danneggiato.
Officiel betegnelse: Azienda Ospedaliera di Perugia
Postadresse: Piazzale G. Menghini 8/9
By: Perugia
NUTS-kode: ITE21
Postnummer: 06129
Land: ITA
Kontaktperson: Direzione Acquisti ed Appalti
Hovedadresse: http://www.ospedale.perugia.it
ASL Umbria n. 2
Postadresse: Westland Row, 40
By: Dublino
Postnummer:
Land: IRL
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.