Publications Office of the EU
Frankrig-Angers: Vedligeholdelse af systemer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Angers: Vedligeholdelse af systemer

  • Offentliggjort
    05/10/2021
  • Frist
    02/11/2021
  • Åbning af tilbuddene
    02/11/2021
  • Tildelt
    29/12/2021
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
angers Loire Métropole
Udførelsessted
NUTS code: FRG02 Maine-et-Loire
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRG02 Maine-et-Loire
Sektor (hoved-CPV)
50324100 Vedligeholdelse af systemer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,087,434.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,087,435.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
G21BATBRMAINSSI
Beskrivelse

le présent marché porte sur la maintenance des Systèmes de Sécurité Incendie (Ssi) de bâtiments implantés sur le territoire d'angers Loire Métropole ; pour les besoins d'angers Loire Métropole, de la Ville d'angers, du CCAS de la ville d'angers, de la Commune de Bouchemaine, de la Commune d'ecouflant (Lot 2 uniquement), de la commune des Ponts-De-Cé et de la Commune de Saint-Barthélemy-D'Anjou, membres du groupement de commandes. Le présent marché est passé par Angers Loire Métropole agissant en qualité de coordonnateur d'un groupement de commandes constitué sur la base de la convention " fournitures et prestations de services " du 05 mai 2021. Angers Loire Métropole est chargée, à ce titre, de la procédure de passation pour le compte des autres membres ainsi que de la signature et de la notification du marché ; chaque membre du groupement reprenant ensuite l'exécution du marché pour ses besoins propres

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://alm.marches-securises.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
02/11/2021 14:00
Indkøbere
tribunal Administratif de Nantes
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.