Publications Office of the EU
Frankrig-Créteil: Ingeniørarbejder og bygværker - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Créteil: Ingeniørarbejder og bygværker

  • Offentliggjort
    04/08/2023
  • Frist
    15/09/2023
  • Åbning af tilbuddene
    15/09/2023
  • Tildelt
    03/01/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
meeddm
Udførelsessted
NUTS code: FR106 Seine-Saint-Denis
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FR107 Val-de-Marne
Sektor (hoved-CPV)
45220000 Ingeniørarbejder og bygværker
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
856,401.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
DiRIF-2023-A4-ReparationmurD33
Beskrivelse

le présent marché concerne la réparation du mur de soutènement avec principalement la destruction et le remplacement par une paroi clouée des plots de grande hauteur ainsi que de la purge / ragréage sur les plots conservés de moyenne et faible hauteur

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.marches-publics.gouv.fr/?page=Entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&id=2357780&orgAcronyme=d4t
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
15/09/2023 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
856,401.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: botte fondations
Postadresse: 5 rue Ernest Flammarion - zac du Petit le Roy
By: Chevilly Larue
Postnummer: 94550
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.