Publications Office of the EU
Schweiz-Bern: Dele til lokomotiver, vogne eller andet rullende materiel til jernbaner eller sporveje; udstyr til jernbanetrafikregulering - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Schweiz-Bern: Dele til lokomotiver, vogne eller andet rullende materiel til jernbaner eller sporveje; udstyr til jernbanetrafikregulering

  • Offentliggjort
    22/10/2021
  • Frist
    24/11/2021
  • Åbning af tilbuddene
    30/11/2021
  • Tildelt
    24/02/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Chemins de fer fédéraux suisses CFF Production Voyageurs, PP-F-EK-PTF
Udførelsessted
NUTS code: CH0 Schweiz/Suisse/Svizzera
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CH0 Schweiz/Suisse/Svizzera
Sektor (hoved-CPV)
34630000 Dele til lokomotiver, vogne eller andet rullende materiel til jernbaner eller sporveje; udstyr til jernbanetrafikregulering
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,128,647.40 CHF
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Plate-forme pour travaux de toiture Voie K16 SA de Bâle

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Chemins de fer fédéraux suisses CFF Production Voyageurs, PP-F-EK-PTF Mention:" Plate-forme pour travaux de toiture Voie K16 SA de Bâle" et "NE PAS OUVRIR"
Postadresse: Wylerstrasse 123/125
By: Bern 65
NUTS-kode: CH0
Postnummer: 3000
Land: CHE
Kontaktperson: Rafael Spiess
Hovedadresse: https://www.simap.ch
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
30/11/2021 23:59
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,128,647.40 CHF
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Pfaff Verkehrstechnik GmbH
Postadresse: Am Silberpark 2-8
By: Kissing
Postnummer: 86438
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.