Publications Office of the EU
Norge-Tromsø: Installation af elevator - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norge-Tromsø: Installation af elevator

  • Offentliggjort
    09/07/2020
  • Frist
    08/09/2020
  • Åbning af tilbuddene
    08/09/2020
  • Tildelt
    20/11/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
UiT Norges arktiske universitet
Udførelsessted
NUTS code: NO074 Troms og Finnmark/Romsa ja Finnmárku/Tromssa ja Finmarkku
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO074 Troms og Finnmark/Romsa ja Finnmárku/Tromssa ja Finmarkku
Sektor (hoved-CPV)
45313100 Installation af elevator
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,140,000.00 NOK
Referencenummer for tilbuddet
ANSK-0162-20
Beskrivelse

UiT Norges arktiske universitet (The Arctic University of Norway) carried out a tenderr contest for contract 08, Lifts. The contract is connected with the project 'Reconstruction of the Natural Science Building’.
The contract includes two new lifts, of which one of the lifts will be placed in the existing lift shaft made of in-situ cast concrete, and the other lift will be placed in a new lift shaft made of steel with glass cladding.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.no/doc.aspx?UniqueId=aflwtypkco&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
08/09/2020 12:01
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,140,000.00 NOK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: KONE AS
Postadresse: Postboks 6009, Etterstad
By: Oslo
Postnummer: 0601
Land: NOR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.