Publications Office of the EU
Tyskland-Berlin: Opstilling af rækværker - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Berlin: Opstilling af rækværker

  • Offentliggjort
    02/08/2013
  • Frist
    10/09/2013
  • Tildelt
    18/11/2013
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Bundesamt für Bauwesen und Raumordnung, in Vertretung für die Stiftung Preußischer Kulturbesitz
Udførelsessted
NUTS code: DE Deutschland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45341000 Opstilling af rækværker
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
278,341.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
1749/2013
Beskrivelse

Staatsbibliothek zu Berlin - Haus 1,
Grund- (Erst-) Instandsetzung und Erweiterung,
Sanierung Messinggeländer/Metallrestaurierung.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
278,341.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Werkstatt für Schmiedekunst Gerhardt
Postadresse: An der Bahn 3
By: Knau
Postnummer: 07389
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.