-
Offentliggjort23/01/2016
-
Frist15/03/2016
-
Åbning af tilbuddene15/03/2016
-
I dag02/09/2026
Værktøjer
Tyskland-Frankfurt am Main: Byggearbejder i forbindelse med jernbaner
VB_BA 10: Los 10: Gleiserneuerung mit Bettungsreinigung von Freihalden – Dinkelscherben km 37,468 bis km 33,196 und Schienenauswechslung (Se2) von Freihalden – Dinkelscherben km 33,196 bis km 32,190.
BA 20: Los 20: Gleiserneuerung mit Bettungserneuerung Bf Dinkelscherben, Gleis 3 von km 27,003 bis km 28,048.
BA 30: Los 30: Schwellenauswechslung (GOS) mit Bettungsreinigung von Dinkelscherben - Gessertshausen km 25,539 bis km 24,509.
BA 40: Los 40: Gleiserneuerung mit Bettungsreinigung von Dinkelscherben -Gessertshausen km 21,957 bis km 17,515 ,BA 50: Los 50: Schwellenauswechslung (GOS) mit Bettungsreinigung einschließlich Rückbau/Lückenschluss Weiche W 1, von km 12,180 bis km 8,200 Gessertshausen – Westheim;teilweise mit Bettungserneuerung/Planumsverbesserung und Rückbau Weiche 2 sowie Gleis 3
Haltestelle Diedorf (ersatzlos)
FuB-Strecke: Augsburg – Ulm (5302)
Präqulifizierung Oberbau: Leitgeschwindigkeitsbereich I für Gleise und Weichen
Präqualifizierung Sicherung: AWS und Sipo/Sakra.
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.